Nepřehlédněte

Oceňovaná Favoritka putuje na domácí přehrávače (soutěž)

Na video právě přichází oceňovaná a zábavná Favoritka. Novinka Yorgose Lanthimose, která zaujala už na festivale v Benátkách. Historická zábavná freska byla nominována na 10 Oscarů, nakonec proměnila jednu sošku pro hlavní představitelku královny Olivii Colman. Herečka za svůj výkon dostala i Zlatý glóbus. Děj se odehrává na začátku 18. století na dvoře anglické královny Anny. Ta je pro vedení země díky svým výkyvům nálad nepoužitelná, a tak za ni kraluje její společnice a přítelkyně lady Sarah (Rachel Weisz). Na dvůr ale přichází nová služebná Abigail (Emma Stone) a vypadá to, že pozice Sarah je náhle zásadně ohrožena!

Filmy Lanthimose byly zatím vždycky naprostým zjevením v tom nejlepším smyslu slova. Jeho Humr (2015) nebo naposledy Zabití posvátného jelena (2017) v sobě mají kouzlo znepokojivého, neočekávaného, originálního a syrového. Zároveň dokáže být neuvěřitelně hravý a originální, a nejinak tomu je i tentokrát.
Pro diváka je zábava sledovat intrikářský a rafinovaný boj o královninu přízeň a společenskou prestiž, jehož děj se tak jenom z dálky otírá o politickou situaci, ve které se dvůr a lid britské panovnice nachází. Prim nejen v případě Sarah a Abigail hrají rychlé a troufalé odpovědi plné ostrovtipu.
Významný akcent přináší i historické kostýmy, do kterých tvůrce své postavy obléká. Autorkou je věhlasná kostýmní výtvarnice Sandy Powell (nominace na Oscara). Vycházela střihově z daného historického období, ale zvolila materiály zcela současné a jenom v černobílém provedení. Třeba všechny kostýmy postav z kuchyně, byly vyrobeny ze starých jeansů. Proměna kostýmu je velice signifikantní zejména pro roli Abigail. Podle toho, co má zrovna na sobě, se dá dobře identifikovat, jak si zrovna stojí. A co se týče jistého kostýmu pro Rachel Weisz, není nic provokativnějšího a přitažlivějšího než žena v mužském oděvu. Prostor je dán i dámským korzetům, které dovolují omezený pohyb a nutně musely mít hluboký účinek na své ženské „oběti“ a představitelky Sarah i Rachel. Make-up a tolik charakteristické paruky a podpatky jsou ve snímku nošeny převážně jenom muži.

Soutěž o DVD a Blu-ray Favoritka

SOUTĚŽ probíhá od 5. září do 13. září 2019. Dodavatelem cen do soutěže je společnost Bontonfilm, a.s..
Soutěžní email, pokud nepoužijete formulář na webu, je soutez@totalfilm,cz – nezapomeňte do předmětu uvést “Favoritka ”.
Při zpracování osobních údajů shromažďujeme osobní údaje odpovídající pouze stanovenému účelu a v rozsahu nezbytném pro naplnění kontaktování účastníka soutěže. Zpracovatelem stanovený účel, který je součástí smlouvy mezi účastníkem a zpracovatelem, je kontakt na výherce soutěže a doručení soutěžní ceny. Za tímto účelem byl stanovený rozsah údajů, uvedený v registračním formuláři, který obsahuje jméno, příjmení a email. Následně po případné výhře Totalfilm.cz doplní i adresu. Po ukončení soutěže se údaje likvidují a nejsou poskytovány třetím stranám ani marketingově využity.