Nepřehlédněte

Troškovo Zakleté pírko má první ukázku (trailer)

Nová pohádka Zdeňka Trošky Zakleté pírko vstoupí do kin 2.ledna 2020. Nyní tvůrci vypustili do světa první ukázku, na kterou se můžete podívat v následujícím videu. Scénář napsal Zdeněk Troška společně s Markem Kališem, hlavní role si zahráli Anastasia Chocholatá a Lukáš Pavlásek.

„Zdeněk ze mě dokázal dostat schopnosti, o nichž jsem ani netušil, že je mám, jako třeba chodit po vodě nebo proměňovat se v žábu, takže spolupráce s ním byla bezvadná,“ říká s úsměvem představitel vodníka Lukáš Pavlásek a dodává: Vodník je ve filmu takový, jaký jsem já, vlastně ho vůbec nemusím hrát!“

V červnu jsme navštívili poslední natáčecí den. Na atmosféru na place a rozhovory s herci a režisérem se podívejte na videu.

Koho uvidíme vedle Lukáš Pavláska a Anastasii Chocholaté? Zakletého prince Vítka hraje Petr Urban, v rolích zlých sester Áji a Báji se představí Šárka Vaculíková a Lucie Polišenská, spolupráci se Zdeňkem Troškou si zopakují Sara Sandeva jako čarodějnice nebo Andrea Hoffmannová v roli hraběnky. Mladého hraběte, jehož Aninka s Vodníkem zachrání, vytvoří Marek Lambora ze seriálu Černé vdovy. Další postavy hrají například Martin Stránský, Dana Syslová, Jitka Smutná nebo Václav Svoboda.

Zakleté pírko vzniká v produkci společnosti Fénix Film Dany Volákové a Michaely Flenerové. V předpremiérách ji diváci v kinech uvidí již v předvánočním čase letošního roku, do široké distribuce pak pohádka Zakleté pírko vstoupí do kin 2. ledna 2020, ale už před Vánoci distributor přichystal několik předpremiér.

-red-
zdroj: redakce a Uljana Donátová
foto/video: CinemArt, Fénix Film, Dana Voláková © 2019