Nepřehlédněte

HBO láká na svůj nový seriál falešným projevem prezidenta (video)

HBO Europe v neděli 17. listopadu divákům nabídne nový český špionážní seriál Bez vědomí. Kromě standardních trailerů stanice překvapila zdařilým falešným videem s Milošem Zemanem. Smyšlený projev prezidenta upoutá obsahem, který by od současného představitele státu nikdo z diváků nečekal. Závěrem se zdařilý digitální Zeman (namluvený Petrem Jablonským) promění na herce Jana Vlasáka. Podívejte se na video.

Necelé dvě minuty dlouhé video pro něj vytvořila agentura Symbio, produkčně jej zaštítil Symbiograf. Autorem samotného deep faku je Ctrl Shift Face známý z YouTube. Hlas byl vytvořen populárním imitátorem Petrem Jablonským. “Hlavní pro nás bylo, abychom nevytvořili politicky angažovaný projev. Hlavu státu, jakožto nejvyššího politického představitele republiky, jsme tak využili jen pro demonstraci technických možností manipulace s informacemi,” říká idea maker Symbia Michaela Pechanová.

Právě proto, že se Bez vědomí odehrává v předvečer a v průběhu bouřlivých politických změn v Československu v roce 1989, je televizní premiéra Bez vědomí symbolicky stanovena na 17. listopad, kdy budou probíhat oslavy 30. výročí Sametové revoluce. Bez vědomí má ambici nabídnout zcela nový, netradiční pohled na události a dobu, které přinesly Česku a Slovensku svobodu a demokracii.

Příběh ze sklonku minulého režimu Nový projekt Ivana Zachariáše (Pustina) má mezinárodní obsazení. Stěžejní role v něm hrají Táňa Pauhofová, Martin Myšička, David Nykl, Martin Hofmann, Hattie Morahan či Jan Vlasák. Nyní HBO zveřejnilo plnohodnotný trailer. Seriál bude mít na HBO premiéru 17. listopadu. Na online platformě HBO GO se navíc všechny díly objeví najednou.

-red-
foto/video: HBO Europe © 2019