Nepřehlédněte

Film Případ mrtvého nebožtíka v předpremiérách už na Silvestra

Za měsíc přijde do kin nová česká komedie, která si utahuje z kriminálního žánru, jehož jsou dnes plné televizní obrazovky. Případ mrtvého nebožtíka už ale na Silvestra uvidí diváci ve více než 30 kinech po celé zemi v předpremiéře.

U sledování komedie, ve které ústřední čtveřici vyšetřovatelů tvoří herci David Novotný, Hana Vagnerová, Martin Pechlát a Lukáš Příkazký, se tak poslední den tohoto roku budou bavit jak diváci multiplexů v Praze (všechna kina Cinema City i CineStar), tak diváci jednosálových kin i multiplexů například v Mladé Boleslavi, Hradci Králové, Pardubicích, Jihlavě, Plzni, Liberci, Ústí nad Labem, Českých Budějovicích, Brně, Ostravě, Opavě nebo v Olomouci, kde většina filmu vznikla.

„Přál jsem si mít premiéru na Silvestra, vždycky mi připadlo, že je to ideální čas pro odstartování tohoto filmu. Oficiální premiéra je sice o 14 dnů později, ale mám radost, že se distributor domluvil s 33 kiny, která film uvedou v předpremiéře. A doufám, že se někteří diváci zasmějí natolik, že se třeba vrátí do kina ještě jednou po 16. lednu,“ řekl režisér a producent filmu Miloslav Šmídmajer.

Kromě čtyř kriminalistů, kteří pátrají po vrahovi Starablažkové, se na plátně objeví také další oblíbené herecké tváře jako například Miroslav Táborský, Eva Holubová, Lenka Krobotová, Milan Šteindler, Anna Polívková, Klára Issová, Tereza Srbová, Pavel Rímský, Martin Myšička, Jakub Štáfek, Petra Jungmanová a další.

„Já už jsem si v minulosti vyzkoušel obě strany barikády. Byl jsem syčák i kriminalista. Kdybych to spočítal, tak kriminalistů mám za sebou asi o něco víc. Což mi pomohlo v tomhle filmu třeba v tom, že umím zacházet se zbraní, nebo vím, kdo má kam jít jako první,“ svěřil se představitel majora Prubnera David Novotný. „Na place jsme se pak ale hlavně snažili naladit s kolegy a panem režisérem na stejnou vlnu a na to, co bychom chtěli, aby z toho potom na plátně bylo. My jsme se tím kochali, tak snad budou diváci taky,“ dodal herec.

Film Miloslava Šmídmajera podle scénáře Lumíra Holčáka vznikal téměř celý letošní červenec v Olomouci, dotáčka probíhala na začátku září v Litoměřicích.
Film uvede Falcon do kin 16. ledna 2020.

zdroj: Gábina Vágner
foto/video: Bio Illusion, Falcon © 2019