Jiří Mádl v Modeláři: Plech shání prachy, bez nich se žít nedá (video)

Petr Zelenka nabízí ve svém novém filmu Modelář různé „recepty na to, jak žít”. Dva z nich zosobňují hlavní hrdinové Kryštof Hádek a Jiří Mádl, kamarádi provozující půjčovnu dronů. Podle Jiřího Mádla v roli Plecha jsou peníze jedinou šancí na slušný život. Jeho parťák Pavel v podání Hádka bojuje za spravedlnost. Podívejte se na nově zveřejněné video.

Plech byl určitě divokej kalič. Jenže pak najednou pochopil, že mu ujíždí vlak a že musí máknout. A hysterie shánění peněz se ho drží dál. Má strach z toho bejt chudej a vidí peníze jako jedinou šanci na slušnej život. Tím je komickej,” říká Jiří Mádl o své postavě v Modeláři.
Jiřího Mádla oslovil už samotný scénář k filmu. Zároveň chtěl pracovat s režisérem Petrem Zelenkou a příjemným bonusem byl i fakt, že Mádla pojí s představitelem Modeláře Kryštofem Hádkem skutečné přátelství.

„Mě filmy Petra Zelenky hodně baví, tím se netajím. Modelář je reálný, ale podle mě především vtipný. Má intelektuální rovinu, ale pořád je to podle mě hlavně zábava,” dodává Mádl.
„Dneska jiný než zábavný film nemá šanci, takže můžeme slíbit pár hlášek a hlavní hrdiny, které si zamilujete,” říká režisér Petr Zelenka.

Modelář (foto: Michaela Hermína)

Příběh dvou kamarádů, kteří provozují prosperující půjčovnu dronů, se odehrává v současné Praze. Majitel firmy přezdívaný Plech ve volném čase rapper, sní o velkých penězích a neochvějných jistotách. Chemik a vynikající letecký navigátor Pavel, který se právě vrátil ze zahraničí, sní o spravedlnosti a osobním angažmá v nápravě světa. Drony jsou pro bývalé spolužáky ze střední školy propustkou do mnoha oblastí lidského konání, kam by se jinak nepodívali.
Ve filmu dále hrají Veronika Khek Kubařová, Zuzana Fialová, Richard Stanke, Helena Dvořáková, Miroslav Hanuš, Jiří Štrébl, Kristýna Frejová, Jiří Svoboda nebo Kamil Halbich.

Modelář vznikl v producentské společnosti 0.7km films Petra Zelenky a Martina Sehnala. Film uvede do kin Falcon už 6. února 2020.

-red-
zdroj: M. Ch. Reková 
foto/video: Falcon, 0.7km films © 2020