V pražském kině Edison Filmhub budou bojovat proti syndromu vyhoření

Nové pražské kino Edison Filmhub v rámci svého programu uvede sérii pravidelných kulturně-společenských seancí pod taktovkou vlivného filmového publicisty a festivalového dramaturga Aleše Stuchlého. Jeho cyklus Mentální hygiena nabídne každou středu od 18:30 koncepční podvečer, jehož blahodárné účinky diváci pocítí až do poloviny dalšího týdne. Nový kurátorský blok v Edison Filmhub slibuje odvětrávání stresu skrze výjimečné filmy, zasvěcené úvody i nekonvenční debaty. Cyklus začíná ve středu 15. ledna.

Aleš Stuchlý

Predátor filmové a hudební kritiky, festivalový dramaturg, moderátor rozhlasové show Čelisti a přední psychosomatik Aleš Stuchlý připravil (nejen) pro filmové fanoušky kurátorský blok ozdravných projekcí s minimálními vedlejšími účinky. Pravidelné středeční projekce v režii někdejšího dramaturga festivalů Be2Can nebo Weird Europe by měly být audiovizuální prevencí syndromu vyhoření.

„Film dnes potřebuje pomoc. Jestli má mít ve světě seriálů a kraťasů na YouTube smysl, musí najít nový způsob, jak k lidem promlouvat. Filmové sanatorium Edison Filmhub, filmový terapeut Aleš Stuchlý a inteligentní mix lehkosti a erudovanosti je naším receptem. Při pravidelném užívání zaručeně pocítíte příznivé výsledky!“– říká Ivan Hronec, ředitel a zakladatel Edison Filmhub.

Nové pražské kino Edison Filmhub

Kino si ve spolupráci s distribuční společností Film Europe a předním filmovým kritikem klade za cíl vrátit filmy – a hlavně diváky – zpět do kin. Zprostředkovat jim kolektivní zážitek i osvětu a přispět tak k čím dal potřebnějšímu příjmu mentální stimulace.
„Chceme v pravidelných programových blocích nabízet něco víc, než je pouhá filmová projekce. To něco víc je teď i Aleš.” dodává Martin Mažári, ředitel produkce Edison Filmhub.

Bídníci (foto: Film Europe)

Diváky Mentální hygieny Aleše Stuchlého čekají špičkové filmy se zasvěceným úvodem, koncepční tandemy dvou tematicky příbuzných projekcí, tematické playlisty na baru i možnost osobních terapeutických posezení po závěrečných titulcích. U vybraných titulů dojde i na žhavé diskuze a neotřelé hosty.
 „Ve své dramaturgii jsem se nechtěl omezovat ničím kromě vlastního vkusu. Diváci se mohou těšit na aktuální předpremiéry i klenoty z minulosti, art i mainstream, na fikce i doku. Cílem je mimo jiné odvětrávání stresu, zvýšení subjektivní spokojenosti a následné upevnění sociálních vztahů ve funkcionalistických kulisách.“ – uzavírá se svým typickým humorem sám Aleš Stuchlý

Lednové filmy v rámci Mentální hygieny Aleše Stuchlého:

15. 1.
Bídníci předpremiéra (nominace na Oscara)
(Les Misèrables, r. Ladj Ly)

Francouzský kandidát na Oscara a filmy pařížského předměstí. Klasický román v moderních kulisách pařížských pouličních bojů. Exkluzivní projekce dva týdny před českou premiérou!
host: Eva Svobodová, politoložka, Šimon Šafránek, režisér a novinář

22. 1.
Neutečeš | Uteč
(It Follows, r. D. R. Mitchell | Get Out, r. J. Peele)

Prokletí přenosné sexem vs. invaze lupičů černých těl. Moderní retro horor vs. moderní horor.
host: Antonín Tesař, otrlý dramaturg a redaktor Radia Wave

29. 1.
Narušitel systému
(System Crasher, r. Nora Fingscheidt)
Ďábelské výbuchy vzteku blonďatého andílka. Oceňovaný německý snímek a psychologická sonda do života problémového dítěte.
Host: Tomáš Bederka, pedagog se zkušenostmi s problémovými dětmi 

vstupenky a další informace na webu kina zde

-red-
foto/video: Film Europe, CinemArt © 2019, 2020