McCarthy: Václav Marhoul má režírovat americký film

Bylo jen otázkou času, kdy oceňovaný český tvůrce Václav Marhoul zamíří do Hollywoodu. Po jeho velkém úspěchu s adaptací románu Nabarvené ptáče by nyní měl podle serveru Deadline natočit životopisné drama o senátoru Josephu McCarthym. Ten proslul v padesátých letech jako člověk, který nenáviděl komunismus a byl přesvědčen, že na důležitých pozicích v americkém veřejném životě je spousta komunistů a špionů KGB. Scénář k filmu by měl napsat Tom O´Connor.

Václav Marhoul

Na podzim Marhoul podepsal smlouvu s prestižní agenturou Creative Artists Agency. Od ní pak dostal několik námětů a zdá se, že nynější informace jsou právě plodem této spolupráce a výsledkem prvních jednání.

11 let života, 11 barev

Václav Marhoul se s Nabarveným ptáčetem dostal až před brány konečných nominací na americké Oscary. Se svým filmem postoupil do semifinálové desítky neanglicky mluvených snímků.
Do českých kin vejde 11. března speciální dokument nazvaný 11 barev ptáčete, který nahlédne za oponu tohoto výjimečného díla, které zanechalo stopu na evropských i světových festivalech.
Vyprávění režiséra Václava Marhoula a (ne)herce Petra Kotlára se hemží rozličnými peripetiemi vzniku filmu a nabízí své subjektivní pohledy od začátku až do poslední klapky rok a půl dlouhého natáčení.
Svůj přínos Nabarvenému ptáčeti poodhalují i známé tváře světové kinematografie. Díky laskavému, ale neúprosně otevřenému vyprávění, rozděleném do jedenácti kapitol, se divák stává dalším členem filmového štábu.

Marhoulovo Nabarvené ptáče mělo premiéru na loňském festivalu v Benátkách. Následně snímek získal mnohá ocenění na dalších světových festivalech. Film je nominován v 11 kategoriích České lva.
-red-
s využitím informace serveru Deadline.com
foto/video: Bioscop © 2019, 2020