Nepřehlédněte

Rami Malek o novém Bondovi: Nový záporák vyděsí moderní svět k smrti

„Když víte, že je to Danielův poslední Bond a pětadvacátý snímek o agentovi 007, tak do toho prostě dáte všechno,“ říká Rami Malek s úsměvem muže, který se nemůže dočkat, až se diváci dozví to, co ví on. Před sebou máme totiž člověka, který Bonda potrápil jako nikdy předtím. Není čas zemřít je poslední bondovkou Daniela Craiga, který tak už popáté oblékl pověstný agentův smoking. A nový záporák rozhodně nenenechá Bonda procházet růžovou zahradou. 

Rami Malek jako Safin ve filmu Není čas zemřít

O Malekově postavě pojmenované Safin je známo pár drobností. Jednou z nich je záhadné zjizvení obličeje, které bylo pro příběh nezbytné, (i přesto, že tenhle typ znetvoření se stal synonymem pro zločince, kteří se v bondovkách z Craigova období objevují) a které překrývá bílá japonská maska. Ta se hojně používá při divadelních produkcích – tradičních hudebních dramatech, která jsou provozována už od 14. století. Ale už z vyděšené reakce Madeleine Swann v traileru lze usuzovat, že ve snímku má mnohem hlubší význam.

Rami Malek ve filmu Není čas zemřít

„Tu masku jsme nezvolili náhodou. Velice detailně jsme promýšleli, co bude skutečně dávat smysl. Když by se tak nestalo, příběh ani i postava by nedávaly smysl a vytratil by se tak jakýkoliv účinek. Má to svoje důvody, že jsme se rozhodli právě takhle. Výsledek bude mít o to provokativnější a silnější vyznění,“ vysvětluje Malek.

Americkému režisérovi snímku Cary Joji Fukunagovi, který má japonské kořeny, je Safinova japonská estetika blízká: „Vytvořili jsme mytologii kolem jeho původu, která je ovlivněna mixem kultur. Hodně to vypovídá o jeho rodinném zázemí a dalších věcech,“ rozkrývá režisér postavu záporáka. Jak to ale vlastně se Safinem je a o co mu půjde, se nedozvíme dřív než v dubnu, kdy má film premiéru. Spekuluje se, že Malek hraje už dobře známého Bondova protivníka Dr. No.

Joseph Wiseman jako Dr. No (1962)

Malek a Fukunaga nahlas dlouze uvažují o tom, jak se někdo jako Safin může stát součásti světa, v němž bohatí lidé mohou podkopat demokracii a změnit tak směřování celých národů. „Tohle je téma, o kterém jsme s Carym diskutovali skoro pořád,“ říká Malek. „Chtěli jsme navodit atmosféru skutečného strachu i s jeho následky, které dokážou moderní svět skutečně vyděsit k smrti. Asi se shodneme na tom, že v našem příběhu se dějí věci, které skutečně děsí. Zvláště, když si člověk uvědomí, jak málo stačí, aby se svět během okamžiku vydal úplně jiným směrem,“ pokračuje Malek ještě předtím, než se odmlčí, aby vyhodnotil, co dychtivým fanouškům ještě prozradí. „Možná, že právě tohle nejlépe vystihuje podstatu nového příběhu Jamese Bonda.“

Nová bondovka Není čas zemřít vstoupí do českých a slovenských kin 8. dubna.

-red-
foto/video: Forum Film, MGM, archiv Totalfilm Media © 2020
Na tento text se nevztahuje volná licence s citací. Bez vědomí redakce nelze publikovat či citovat ani jeho části.

  1. […] si tentokrát střihne oscarový Rami Malek jako záhadný, zjizvený terorista Safin, který dle slov představitele vyděsí moderní svět k smrti. Do role Bondgirl se vrací Léa Seydoux ze Spectre, nově se ale připojí i agentka CIA Paloma […]

  2. […] Rami Malek o novém Bondovi: Nový záporák vyděsí moderní svět k smrti […]

Comments are closed.

%d blogerům se to líbí: