Nepřehlédněte

Odvážný krok Hollywoodu – nové filmy budou online (Neviditelný, Lov, Emma a Trollové)

Situace s Koronavirem přináší věci a rozhodnutí, které by před pár týdny byly naprosto nemyslitelné. Začalo to brzkým uvedením titulů Star Wars: Poslední z Jediů a Ledového království II na video. Mnohem víc šokující a atraktivnější pro diváky je čerstvé rozhodnutí studia Universal. Filmy Neviditelný, LovEmma a Trollové: Světové turné budou současně s kiny uvedeny i online. Studio rozhodnutí okomentovalo následujícím způsobem: “Spíš než oddálit premiéru nebo tyto filmy uvolnit do nyní náročného distribučního prostředí, chceme lidem umožnit pustit si naše filmové novinky doma. Věříme, že lidé budou stále chodit do kina, tam, kde to bude možné. Ale chápeme, že pro lidi v některých oblastech světa to nyní možné není.” Zda to platí i pro Českou republiku zjišťujeme v tuto chvíli u českého distributora. “Zatím není jasné, zda to platí i pro české diváky,” řekl nám Petr Slavík ze společnosti CinemArt.

Hororový thriller Neviditelný zaznamenal v amerických kinech silný start. V Česku měl také docela slušně našlápnuto, ale svou premiérou se trefil přesně do chvíle, kdy se kinodistribuce začala nařízením Vlády o omezení veřejných akcí hroutit. Pro film Lov je další odsun premiéry (stejně jako u konkurenčních Nových mutantů) snad už osudový. Film byl už jednou odsunut na základě masakrů v americkém Daytonu a El Pasu. Snímek vypráví satirickým způsobem o lovu a zabíjení lidí pro zábavu. Stojí za ním tvůrci filmů Uteč, My a Očista.
Trojici filmů, které Universal uvolní i pro online trh je skvěle obsazená britská dramedie Emma. Film je adaptací nesmrtelné romantické klasiky Jane Austenové o dívce, která si tak dlouho zahrávala s city jiných lidí, až se sama zamilovala.

Na americkém trhu budou podle tiskové zprávy filmy Lov, Neviditelný a Emma. zpřístupněny 20. března na online platformách za cenu 19,99 dolarů za 48 hodinové přehrání (filmy tak nepůjde zatím koupit, ale pouze vypůjčit). K těmto titulům se pak 10. dubna přidá animák Trollové: Světové turné (do českých kin měl vstoupit 16. dubna).

-red-
zdroj: NBCUniversal, Jeff Shell – CEO
foto/video: CinemArt © 2020