Menu

TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
Infobox ikona

ZEMŘELA AMERICKÁ HEREČKA SHANNEN DOHERTY, ZNÁMÁ JAKO BRENDA ZE SERIÁLU BEVERLY HILLS 90210. BYLO JÍ 53 LET.

Simona Stašová slaví 65 – mezi hereckou špičku ji vystřelily až Pelíšky

Simona Stašová, která dnes slaví neuvěřitelné 65. narozeniny má za sebou bohatou filmografii. Přestože ji většina diváků výrazně zaregistrovala díky výtečnému ztvárnění roli maminky v Pelíškách, na filmovém plátně a v televizi se objevuje už od roku 1973. Ale až role maminky Šebkové vymanila výtečnou herečku ze stínu její slavné matky Jiřiny Bohdalové.

Simona Stašová s Evou Holubovou ve filmu Pelíšky

Hlavní a výraznější role potkaly před Pelíškami Simonu Stašovou především na televizní obrazovce. Po úspěchu Hřebejkovy komedie v roce 1999 se ale velmi často začala objevovat i na filmovém plátně. K nejvýraznějším rolím patří kosmopolitní matka ve filmu Filipa Renče Román pro ženy (2004) nebo laskavá a moudrá Marta ve Vejdělkově komedii Muži v naději (2011). Excelovala ale i v průměrných filmech, které svým komediálním umem filmy dokázala pozvednout o třídu výš. Za všechny jmenujme třeba hysterickou matku, která bojuje proti homosexualitě syna v komedii Láska je láska (2012). V klasickém distribučním filmu se objevila naposledy v roce 2016 (Tenkrát v ráji, Lída Baarová).

Učednice Zuzana v seriálu Žena za pultem

V televizi poprvé výrazně zaujala v seriálu Žena za pultem (1977), kde si zahrála lehkovážnou učnici v lahůdkách. Léta hrála menší role v seriálech a televizních filmech, ale díky svému výraznému typu byla vždy k nepřehlédnutí (Létající Čestmír, Arabela, Nemocnice na kraji města, My všichni školou povinní, Panoptikum města pražského).
Po revoluci si střihla roli vězenkyně v seriálu Přítelkyně z domu smutku (1992). Její interpretace věty „Kdo jednou zkusí, nechce jinak,“ mezi diváky zlidověla. Do roku 2015 si zahrála v nespočtu televizních seriálů i solitérních televizních filmech. Léta se objevovala také v cyklu České televize 3 plus 1. Nejčastěji spolupracuje s veřejnoprávní televizí.

Herečka byla třikrát vdaná. Má dva syny. Volný čas ráda tráví v Itálii co na chalupě u své matky Jiřiny Bohdalové.

https://www.instagram.com/p/B97W44NHHhA/?utm_source=ig_web_copy_link

-red-

TotalFilm YouTube logoTotalfilm kanál TotalFilm Spotify logoTotalfilm podcast