S autokiny se roztrhl pytel, další dvě otevírají v Praze, jedno v Plzni

V České republice od pondělí 11. května opět mohou promítat kina. Zatím to ale pro diváky a provozovatele znamená spoustu omezení (nošení roušek, kapacita nesmí přesáhnout 100 diváků, zákaz prodeje občerstvení). Proto se poslední dobou roztrhl pytel s nově otevíranými autokiny. Některé oznámené projekty skončily téměř hned po prvních projekcích, jednoduše o ně nebyl zájem. Tento týden ale začínají promítat další. Jedno autokino svoje brány otevře na pražském stadionu Strahov, druhé na výstavišti v pražských Letňanech. Další autokino čeká na obyvatele Plzně.

Autokino Praha – Letňany (Mercedes-Benz Arena)

Hned v pondělí zahajuje největší LED autokino v České republice. Mercedes-Benz Arena se nachází na výstavišti PVA Expo v Praze-Letňanech a nabízí kapacitu minimálně pro 100 automobilů. Promítání zahájí film Drive, ověnčený řadou ocenění, s Ryanem Goslingem v hlavní roli.
Promítání bude probíhat na kvalitní LED obrazovce 16 × 9 m s mimořádně velkou plochou 144 m2. Promítání bude probíhat každý den vždy od 19.00 a 22.00, příjezd na parkoviště se otvírá 30 minut před začátkem filmu.Zájemci se mohou seznámit s programem autokina na stránkách www.mercedes-benz-arena.cz, kde najdou všechny důležité informace včetně on-line rezervace, kterou je nezbytné učinit před příjezdem. V tomto autokině slouží k přenosu zvuku do automobilů wifi stream, který uživatelé přijímají na mobilní telefon. Jeho spárování s audiosoupravou ve voze zajišťuje kvalitní zvukový zážitek, pro zájemce jsou připraveny i bezdrátové reproduktory k zapůjčení. Standardní vstupné činí 400 Kč včetně nealko nápojů a popcornu pro dvě osoby.

Autokino Strahov

V úterý 12. května se otevře autokino u strahovského spartakiádního stadionu. Autokino Strahov bude v současné chvíli největším v Praze, a to s kapacitou pro 120 automobilů. Diváci budou moci nasávat jedinečnou atmosféru každý den od 21 hodin. Zahajovací projekci obstará Temný rytíř Christophera Nolana. Promítat se bude kvalitním DCI projektorem SONY s maximálním rozlišením až 4K na plátno o velikosti 13 x 6 metrů, které je umístěno na originálním podstavci složeném z 9 lodních kontejnerů. Kromě filmových projekcí se zde během léta uskuteční různorodé kulturní akce. Fungovat bude i občerstvení.

„Pokud by někde v Praze mělo být autokino, je to právě na Strahově. Toto místo má skvělou atmosféru a je na tento formát jako dělané,“ říká hlavní organizátor Jakub Dostál.

Kromě zahajovacího velkofilmu Temný rytíř se diváci mohou na feel good tituly jako stvořené do prostředí autokina – Dannyho parťáky Stevena Soderbergha a osobitou francouzskou love story Tenkrát Podruhé režiséra Nicolase Bedose. Naprostou novinkou v českém prostředí bude předpremiéra něžné komedie Malá lež nebo hororový titul Lov o boji o přežití. Nebude chybět ani V SÍTI – nejnavštěvovanější dokument v české historii režisérů Víta Klusáka a Báry Chalupové. Mezi dalšími českými tituly se představí oblíbená komedie Vlastníci  či cestovatelská road movie Afrikou na pionýru.

Vstupné na zahájení letní sezóny, stejně jako pro všechny ostatní projekce a kulturní akce pořádané během letní sezóny v areálu je 350 Kč za jeden automobil. Vstupenky lze zakoupit přes portál Ticket Live. Novinky ohledně autokina je možné sledovat na jeho sociálních sítích – Facebooku Autokino Strahov a Instagramu Autokino Strahov a také na www.autokinostrahov.cz.

AutoDEPOkino v Plzni (Pořádá Finále Plzeň, DEPO 2015)

 Od 14. do 17. května se bude pro automobilové posádky promítat také v Plzni v tamním kulturním a společenském centru DEPO2015. Znát ho budou kromě Plzeňáků také návštěvníci festivalu Finále Plzeň. V omezeném časovém období zde promítnou divákům 7 českých a amerických filmů (Rivalové, Vlastníci, Joker, Poslední aristokratka, Tenkrát v Hollywoodu, Příliš osobní známost a Rambo: Poslední krev). Lístky za 390,- Kč koupíte v předprodeji na plzenskavstupenka.cz nebo goout.net nebo na místě za 450,- Kč. Na místě dostanou diváci i malé občerstvení. Kdo by navíc dorazil veteránem, zaplatí jen 200,- Kč. Kapacita areálu je 120 aut. Na místě bude fungovat i prodej občerstvení.

V uplynulých dnech přestalo fungovat autokino na Kotlářce i pražském Džbánu. První skončilo pro nezájem diváků, druhé z nepředvídatelných organizačních důvodů.

-red-

%d blogerům se to líbí: