Nepřehlédněte

Do kina s rouškou – divákům nejvíc chybělo občerstvení (video)

V pátek 22. května jsme společně s distributorem filmu Bloodshot (společnost Falcon) pořádali speciální fanouškovskou projekci v multikině CineStar na pražském Andělu. Kromě toho, že to byla první z takových akcí v zemi po otevření kin, šlo i o svého druhu divácký experiment. Účastníci si vyzkoušeli sedět 110 minut s rouškou a sledovat film bez občerstvení. V následujícím videu uvidíte a uslyšíte, že rouška na obličeji nebyl největší problém. Diváci se totiž shodli, že nejvíc jim chybí popcorn. Občerstvení se do kin vrátí už toto pondělí 25. května.

Bloodshot vypráví příběh o zraněném elitním vojákovi (Vin Diesel), kterého vědci probudí k životu pomocí nanotechnologií. Nic ale není zadarmo a voják má za úkol chytat zlouny s nadlidskými schopnostmi. Příběh vychází ze známých komiksů nakladatelství Valiant.

Návštěvnost v českých kinech rostla v prvních dnech po jejich opětovném otevření jen velmi zvolna. Vstupenky se prodávají ob řadu, volno musí být i mezi diváky v jednotlivých řadách. V kinech se také nesmělo prodávat občerstvení. To se ale v pondělí 25. května změní. Některá kina zůstala zavřená, protože se jim po propočítání nákladů a výnosů nevyplatí zatím promítat.
Síť multikin CineStar má otevřeno již od 11. května. Konkurenční síť kin Cinema City prozatím zůstává zavřená.

-red-
foto/video: Totalfilm Media, Falcon, Sony © 2020