Menu

TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
Infobox ikona

UŽ JSTE VIDĚLI TRAILER NA KRIMI THRILLER MIKI NATOČENÝ PODLE PŘÍBĚHU SKUTEČNÉHO ŠÉFA SLOVENSKÉHO PODSVĚTÍ? TADY JE.

Modlitba pro Martu zazní od Kubišové ve filmu Havel v nové verzi (videoklip)

Už ve čtvrtek v kinech startuje očekávaná novinka režiséra Slávka Horáka Havel. Zpěvačka Marta Kubišová speciálně pro film a za doprovodu dětského sboru znovu nazpívala svou ikonickou píseň Modlitba pro Martu. Tvůrci filmu se rozhodli věnovat novou verzi Olze Havlové. „Pro mě byla Olga Havlová silná žena, byla ostrá, rázná a přesto působila jako královna, jako noblesní aristokratka. Krásná a důstojná žen,“ říká Anna Geislerová, představitelka Olgy Havlové ve filmu Havel.

„Olga Havlová je pro náš film i pro mě osobně tak zásadní, jako sám Havel. Pokud se já osobně dívám na Havla jako na legendu a ikonu, pak se tahle ikona skládá ze dvou části, z Václava Havla a z Olgy Havlové, říká režisér filmu Slávek Horák.

„Jejich vztah byl výjimečný, i když nebyl po celou dobu romantický. Ale byl postavený na vzájemném respektu jednoho k druhému, na respektu k práci toho druhého, na vzájemné oddanosti a zejména na tom, že při sobě zůstali v dobách dobrých i zlých a vždy si byli oporou. Olga byla silná, samostatná žena a tím pro svého manžela vždy pevným bodem a majákem i ve chvílích jeho váhání a nejistot,“ pokračuje Slávek Horák.

„Pro roli Olgy Havlové pro mě byla jediná volba Anna Geislerová. Anna je stejně silná, vyhraněná a pevná a tak dokázala Olgu Havlovou opět oživit, sice jen ve filmu, ale ten film tady s námi bude i jako připomínka Olgy Havlové navždy,“ dodává Horák.

Obrazový podklad k nové verzi Modlitby pro Martu odhaluje podobu Anny Geislerové v roli Olgy Havlové v celém rozpětí příběhu, tedy její proměnu od roku 1968 až k době sametové revoluce.

Film Havel popisuje bouřlivý život Václava Havla v dobách disentu mezi roky 1968 a 1989. Sleduje proměnu hrdiny od lehkovážného úspěšného dramatika až po vůdčí osobnost sametové revoluce. Boj za pravdu a správnou věc, pronásledování, věznění a také milostné vztahy, vlastní pochyby i humor. V centru velkého příběhu je pak neobvyklý a o to silnější vztah s manželkou Olgou.

-red-
foto/video: Bontonfilm © 2020

TotalFilm YouTube logoTotalfilm kanál TotalFilm Spotify logoTotalfilm podcast