Nepřehlédněte

Mads Mikkelsen nahradil Johnyho Deppa ve Fantastických zvířatech

Na začátku listopadu jsme vás informovali, že po prohraném soudu týkajícího se domácího násilí údajně páchaném Johny Deppem na manželce Amber Heard byl herec nucen se vzdát role záporáka Gelerta Grindelwalda v potterovské sérii Fantastických zvířat. Depp údajně před odchodem stihl natočit několik záběrů, takže nepřišel o tučný honorář, i tak jej ale údajně ztráta kouzelnického angažmá zasáhla – stejně jako jeho fanoušky, kteří na internetu ihned přispěchali s podporou a peticí žádající dle jejich soudu spravedlivé nahrazení Amber Heard v pokračování Aquamana, rovněž patřícímu studiím Warner Bros., jinou herečkou. Heard svůj odchod z role navzdory 1,5 milionu aktuálně sesbíraných podpisů rázně odmítla.

Johnny Depp ve Fantastických zvířatech (foto: Vertical Entert.)

Warneři mezitím vehementně hledali za Deppa náhradu, zatímco fanoušci nejčastěji skloňovali jména herců Jamie Campbell Bowera a Michaela Byrnea, kteří černokněžníka v různých věkových obdobích hráli již v původních potterovkách. Mluvilo se i o Colinu Farellovi, který si střihl Grindelwalda v přestrojení mnoholičným lektvarem v prvních Fantastických zvířatech. Nakonec se ovšem po dnešním oficiálním potvrzení studiem ukázaly jako pravdivé šuškandy o obsazení dánského oblíbence Madse Mikkelsena, který exceloval třeba v blockbusterech jako Casino Royal, Doctor Strange nebo Rogue One, a těsně před uzavřením českých kin se na našich plátnech proháněl jako permanentně přiožralý kantor ve výtečném dánském dramatu Chlast.

Pro roli Grindelwalda se tedy zaručeně jedná o bezpečnou a vděčnou volbu, protože Mikkelsen je výborný herec, který dosud exceloval ve všem, na co sáhl. Svým způsobem by se do role mohl hodit i o něco lépe než Depp, který svým extravagantním zjevem ve Zvířatech fandům příliš nesednul a zásadně se i lišil od knižní předlohy. Otázkou je, jak se tvůrci příběhově popasují s již několikátou zásadní změnou Grindelwaldovy vizáže, případně jestli ji film bude vůbec jakkoli komentovat.

Martin Mažári, Totalfilm.cz
foto/video: Vertical Entertainment, Film Europe © 2020

%d blogerům se to líbí: