Menu

TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
Infobox ikona

FESTIVAL NEJHORŠÍCH A BIZARNÍCH FILMŮ ZAČÍNÁ V PRAZE UŽ DNES. O FESTIVALU NARUBY VÍC TADY.

První dojmy: Léto v Kreuzbergu – evokativní coming out příběh

V létě 2018 dosahovaly teploty v Berlíně extrému, a tato intenzivní vlna veder se vplížila i do žil čtrnáctileté Nory. V té se začíná probouzet její sexualita a zadívá se tak brzy do nespoutané Romy. Snímek Léto v Kreuzbergu můžete zhlédnout online až do 21. listopadu na letošních Mezipatrech.

Léto v Kreuzbergu (fofo: Queer Kino)

Německé romantické drama Leonie Krippendorf je silně evokativní zážitek; evokuje pocit, myšlenku, vzpomínku. Pomocí jemného nasvícení, detailních záběrů obličejů a uvolněné atmosféry vykresluje první lásku – upřímně se vší zamilovanou slepotou i sugestivně se vším erotickým napětím.
Klasický coming out snímek vypráví o nejistotě spojené se sama sebou (ať už s ohledem na sexualitu nebo i v jakékoliv jiné přenesené formě) se štědrou dávkou empatie. S částmi filmu je tak vcelku snadné se ztotožnit, což umocňuje působivost tohoto povedeného, i když již viděného, příběhu.

Film do českých kin uvede Queer Kino. Distribuční společnost do českých kin v uplynulých měsících uvedla silná queer dramata Zatoulaný, Matthias a Maxime, Lola a Dokud se tančí. Léto v Kreuzbergu bude už pátým titulem exkluzivní distribuce filmů s příběhy LGBT minorit.
Režisérka Leonie Krippendorf debutovala v roce 2016 celovečerním filmem Smyčka, který mapuje osudy tří žen v psychiatrické léčebně. Ve stejném roce scenáristicky spolupracovala na adaptaci stejnojmenného memoáru Sonii Rossi Fucking Berlin. Podle týdeníku Variety stala jedním z nejpozoruhodnějších jmen evropského filmu. Snímek Léto v Kreuzbergu je její druhý autorský film.

Celou recenzi přineseme po uvedení filmu do kinodistribuce. 

Pavel Bárta, Totalfilm.cz
foto/video: Mezipatra © 2020

TotalFilm YouTube logoTotalfilm kanál TotalFilm Spotify logoTotalfilm podcast