Nepřehlédněte

Tom a Jerry se v New Yorku nahání s herci ve stylu Space Jamu (trailer)

Osmdesát let starý animovaný kult o nesmiřitelném boji Toma a Jerryho se příští rok dočká vlastního filmu, který po vzoru Falešné hry s králíkem Rogerem nebo Space Jammu kombinuje živé herce s kreslenými postavičkami. Podívejte se na čerstvý trailer s českým dabingem.

Když se Jerry přestěhuje do luxusního hotelu na Manhattanu, kde právě probíhá svatba století, její zoufalá organizátorka si najme Toma, aby mu pomohl se myšáka zbavit. Hon kocoura a myši vzápětí skoro zničí nejen její kariéru a chystanou svatbu, ale i skoro celý hotel. V hlavních rolích se objeví Chloë Grace Moretz (Kick Ass), Michael Peña (Ant Man) a Ken Jeong (Pařba ve Vegas). Film režíruje Tim Story (Fantastická čtyřka).

Tom a Jerry

Prvního celovečeráku o sadistickém myšákovi a kocouřím smolaři se fandové původních krátkých grotesek, které sedmkrát v historii dosáhly až na Oscara, dočkali už roku 1992. Vůbec poprvé ale publikum uvidí Toma a Jerryho po boku živých hereckých kolegů. Spolu s rebootem Space Jamu se tak můžeme příští rok těšit hned na dvě hravé žánrovky pomyslně navazující na legendární Falešnou hru s králíkem Rogerem, která v roce 1988 tuto kombinaci představila.

Na původním kresleném seriálu Tom a Jerry se krátce podíleli i čeští Bratři v triku. Díky seriálu v Česku zakotvil doživotně oscarový animátor Gene Deitch. Náš rozhovor s ním najdete zde.
Některé díly byly kritizovány za přílišnou násilnost či dokonce sklon k rasismu. Tuto skutečnost s oblibou parodoval mj. fiktivní pořad Itchy a Scratchy ze Simpsonových, což jen ukazuje na kultovní status, který si Tom a Jerry navzdory kritice v průběhu dekád připsali.

-red-
foto/video: Warner Bros., Vertical Entertainment © 2020