Nepřehlédněte

Total Week – nej novinky uplynulého týdne

Další porce filmových novinek uplynulého týdne je tady. Vybírali jsme za vás to podstatné i méně podstatné. Už teď jsme zvědavi, zda bude o čem psát i po vánočním týdnu.

Rock ukázal formu na Black Adama

Rock na Instagramu ukázal pracky, na kterých aktuálně maká kvůli roli komiksového antihrdiny Black Adama. Jeho žíly jsou větší, než ruce většiny kulturistů. Natáčet by se mělo začít na jaře.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený therock (@therock)

Jamie Alexander jako Lady Sif

Do čtvrtého dílu Thora s podtitulem Love and Thunder se vrátí Lady Sif s tváří Jamie Alexander. Herečka si asgarďanskou bojovnici zahrála v prvních dvou Thorech a třeba i seriálu Agents of SHIELD, v Ragnaroku se ale neobjevila a její osud tak byl dosud záhadou.

Jamie Alexander

Chris Pine v adaptaci Dungeons and Dragons

Chris Pine si zahraje hlavní roli v chystané filmové adaptaci slavné stolní hry Dungeons and Dragons. Oblíbený herec si po Star Treku a Wonder Woman si asi brousí zuby na další vekou frančízu, snad se tedy místo budoucímu hitu neupsal propadáku ve stylu Warcraftu.

Chris Pine (foto: archiv)

Tom Cruise se zlobí (sprostě)…

Ještě jednou tohle uvidím, a potáhnete do p*dele! Omluvy si nechte pro lidi, co přicházejí o domovy, protože náš průmysl se uzavřel. Tenhle zas*anej film se dotočí! Tvoříme tu tisíce pracovních míst, vy čů*áci!“ Zhruba tak by se dal volně přeložit výbuch Toma Cruise na place právě natáčené Mission Impossible, kde několik členů štábu nedodržovalo hygienická opatření. Vzhledem k tomu, jak náročnou situací si filmový průmysl celosvětově prochází a že Cruise z pozice producenta do projektu nalil několik svých milionů dolarů, se mu vůbec nedivíme. Respekt.

Tom Cruise (foto: archiv)

Boj kin s Warnery

Mezitím v USA pokračuje odboj v podstatě celého průmyslu proti online premiérám nových Warnerovek na HBO Max, o kterém jsme psali třeba už minulý týden. Řada amerických kinařů hodlá proti bezprecedentnímu kroku příští rok protestovat extrémně podceněnými vstupenkami, čímž omezí příjmy studia získaných z pokladen těžce zkoušených kin.

Marvel s kiny počítá

Řada zdrojů upozornila na nenápadné změny smluv Marvel Studios s najatými herci a režiséry, které by hypoteticky umožnily marvelovky namísto kin uvádět právě rovněž na online VOD. Warneři totiž tuto změnu apriorně neošetřili a řadě tvůrců tak ku jejich nevoli svými online premiérami značně osekala slíbená procenta ze zisku. Disney tak patrně chce předejít případným právním sporům, kterým se Warneři už asi nevyhnou. Šéf Marvelu Kevin Feige nicméně pořád tvrdí, že filmy z MCU jsou pořád koncipovány jako kinozážitky a studio momentálně pracuje na obrovské řadě televizních produktů – takže doufejme, že Disney se u Warnerů neinspiroval, ale chce si jen otevřít zadní vrátka, kdyby se pandemii nepodařilo zkrotit ani navzdory nástupu očkování.

Po Darth Vaderovi odešel i Boba Fett

Po Davidu Prowsem, který nosil brnění Dartha Vadera v originální trilogii, nás opustil další člověk za maskou kultovní postavy z předaleké galaxie. Jeremy Buloch, který v epizodách IV až VI ztvárnil Bobu Fetta, zemřel ve věku 75 let. Jeho role a památka každopádně žije dál – Boba v předevčírem ukončené druhé sérii Mandaloriana předváděl naprosto fenomenální výkon a jak jsme se dověděli v potitulkové scéně pátečního finále, můžeme se už teď těšit na příští Vánoce a minisérii Book of Fett, která poběží na Disney+.

Jeremy Buloch – Boba Fett

Martin Mažári, Totalfilm.cz
foto/video: Totalfilm.cz, Instagram, Disney, Marvel, archiv © 2020

  1. […] jsme v Total Weeku psali o tom, jak Tom Cruise seřval členy štábu Mission: Impossible 7 kvůli nedodržování covidových opatření. Vzhledem k tomu, že jako producent do filmu Tom […]

Comments are closed.

%d blogerům se to líbí: