Nepřehlédněte

Bonda čekají přetáčky kvůli zastaralým produktům ve filmu

Několikátý posun nejnovější bondovky Není čas zemřít přináší dosud nepoznaný problém. “Nepoznaný” alespoň ve světě produkce velkých hollywoodských blockbusterů: většina produktů ve filmu totiž díky značnému covidovému zpoždění plánované premiéry zastarala. Nejvíc to řeší značka mobilních zařízení Nokia. Výrobce už nechce ve filmu propagovat model Nokia 8.3 5G. 

Díky marketingovým dohodám, ve kterých je jasně řečeno, že participující společnosti mají právo propagovat ve filmu nejnovější produkty, dojde k přetáčkám a nahrazení některých produktů aktuálními modely. U některých značek (Adidas, Omega) jsou plánovány pouze postprodukční úpravy. Značka sektu Bollinger může v tomto smyslu pravděpodobně zůstat v klidu.
Podle zdrojů, které cituje deník The Sun se “tvrdé” přetáčky zatím týkají jen firmy Nokia. Ostatní záběry na produkty značek budou velmi pečlivě “retušovány” a produkty budou digitálně inovovány.

Málokterá filmová franšíza je tak úzce spjata s product placementem (umístěním produktů ve filmu) jako série filmů o agentovi 007. Firmy za svou prezentaci platí studiu velké sumy peněz a zároveň získávají možnost užít svoje spojení se značkou filmu v inzercích a televizních či online reklamách.

Bondovka Není čas zemřít byla nedávno z dubnového termínu přesunuta na 8. říjen 2021.

-red-
foto/video: Totalfilm, Forum Film CZ, © Danjaq a MGM 2020

%d blogerům se to líbí: