Menu

TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
Infobox ikona

UŽ JSTE VIDĚLI TRAILER NA KRIMI THRILLER MIKI NATOČENÝ PODLE PŘÍBĚHU SKUTEČNÉHO ŠÉFA SLOVENSKÉHO PODSVĚTÍ? TADY JE.

Total Week #1/2021 (nej novinky uplynulého týdne)

První shrnutí zásadních filmových novinek i úplných blbostí pokračuje i v Novém roce – i když se přes Vánoce stal úplný prd. Přejeme hodně zdraví, nadhledu a jdeme na to.

Smrt do roku 2020

Naučte se nadávat s Nicolasem Cagem

Chvála bohu, máme tu konečně nový rok. Pokud si loňskou světovou krasojízdu zrekapitulovat, mrkněte na Netflixu na satirickou jednohubku Smrt do roku 2020 od tvůrců Black Mirror. A pokud vám při jejím sledování dojdou sprostá slova, počkejte si do úterý 5. ledna na premiéru dokusérie History of Swear Words, ve které vás slovutný kariérní sebevrah a chodící meme Nicolas Cage provede dějinami a etymologií těch nejšťavnatějších invektiv a prasáren. Snad s výjimkou Donalda Trumpa nebo toho chlápka, co ke konci roku 2019 ve Wuhanu dostal chuť na netopýra, si povolanějšího moderátora k takto ušlechtilému úkolu nedokážeme představit.

Tom Holland ztvární Nathana Drakea

Herní gigant filmovým gigantem

Doufejme, že časy Uwe Bolla a zpatlaných filmových adaptací videoher jsou v tahu, jinak nás čeká pěkná nálož hráčského i diváckého utrpení. Společnost Sony totiž oznámila koncem prosince tři nové filmy a sedm seriálů založených na hrách pro jejich konzoli PlayStation, kterých bychom se měli dočkat v nejbližších letech. Už víme, že HBO pracuje na seriálové verzi fantastického post-apo Last of Us a nedávno jsme vás informovali i o natáčení dobrodružného Uncharted s Tomem Hollandem a obsazení Oscara Isaaca do hlavní role ve špionážní akci Metal Gear Solid. Jaké další hry Sony plánuje v kinech dojit, zatím nevíme, ale dá se očekávat třeba fantasy řežba God of War vycházející z řecké mytologie, která patří mezi jejich nejvýznamnější herní exkluzivity.

Studená válka neskončila – zdrhla k filmu

Tom Cruise je borec, který se při natáčení nechává házet z letadel a mrakodrapů, jezdí před kamerou dvě stě na motorce a celkově dává nový význam frázi „točí si své kaskadérské scény sám.“ Příští rok v říjnu se pak má spolu s režisérem Dougem Limanem stát díky projektu SpaceX prvním filmařem v historii, který se kvůli natáčení zatím nepojmenovaného projektu vydá s kamerami až do vesmíru. Pokud ho tedy nepředběhnou Rusové. Ti totiž čerstvě oznámili svůj záměr využít svou vesmírnou agenturu Roskosmos a natočit v Mezinárodní vesmírné stanici snímek jménem Výzva, který se – shodou okolností – má začít točit rovněž příští říjen. Realita je občas bláznivější, než jakýkoliv smyšlený námět, doufejme tedy, že za pár dekád se dočkáme filmového zpracování toho, jak tahle sranda s příjemně retro šedesátkovým nádechem dopadla. Závod začíná.

Tom Cruise (foto: archiv)

Dvě dvojky

Na začátku pandemie se z hloubi Netflixu vyhrabal polozapomenutý, nicméně velmi solidní snímek Nákaza režiséra Stevena Soderbergha z roku 2011. Nedávno se vyrojily zprávy, že studio Warner Bros. zvažuje pokračování, což režisér nyní potvrdil zprávou, že chystá filosofický sequel, který se na vraždící vir „podívá v novém kontextu.“ Nejhejtovanější studio současnosti zároveň oznámilo započetí prací na filmu Ready Player Two, který naváže na dva roky starou jedničku.

Dvě trojky

Wonder Woman 1984 podle reakcí ze zemí, kde lokální PES klidně spí v boudě nebo kde diváci mají k dispozici HBO Max, stojí za starou belu – ostatně jako drtivá většina dosavadních filmů z DC universa. Slaboduchý scénář a přepálené digitální fackovačky Warnerům z několika málo otevřených kinotrhů přinesly mizerných 120 milionů dolarů, přesto bylo oznámeno pokračování, které zrežíruje opět Patty Jenkins. Sice nechápeme, proč zrovna téhle paní největší hollywoodští hráči svěřují svoje drahocenné značky, ale nezbývá, než jí s třetí Wonder Woman i disneyovskými Star Wars: Rogue Squadron držet palce. Větší naděje budí Warnery oznámená trojka Creeda, kterého si zrežíruje hlavní hvězda Michael B. Jordan sám.

Martin Mažári, Totalfilm.cz
foto/video: Totalfilm, Netflix, Sony, archiv © 2020

TotalFilm YouTube logoTotalfilm kanál TotalFilm Spotify logoTotalfilm podcast