Nepřehlédněte

Mortal Kombat ukazuje brutální záběry v nepřístupném traileru

Když se nejlepší bojovníci planety Země střetnou s nepřáteli z Vnějšího světa v nemilosrdném souboji Mortal Kombat, osud celého vesmíru je v sázce. Adaptace populární videoherní bojovky právě představila první trailer.

Po neúspěchu Mortal Kombat: Annihilation z roku 1997 se filmová zpracování již třicetileté kultovní herní franšízy uložila na řadu let k ledu, než režisérský debutant Simon McQuoid s producentským dohledem Jamese Wana po dlouhých přípravách připravil restart, který v případě úspěchu dozajista nakopne celou novou franšízu.

Hlavní postavou filmu je bojovník MMA Cole Young (Lewis Tan z Deadpoola 2). Je zvyklý se doslova rvát o své živobytí, neví ale nic o dračím tetování, se kterým se narodil, o svém dědictví ani o tom, proč císař Vnějšího světa Shang Tsung vyslal svého nejlepšího bojovníka, Sub-Zera, aby Colea chytil. Ve strachu o svou rodinu se Cole vydává do chrámu Lorda Raidena, ochránce Země, který duším s dračí značkou poskytuje útočiště. Cole zde trénuje se zkušenými bojovníky a připravuje se na největší zápas světových nejlepších bojovníků s nepřáteli z Vnějšího světa.

Mortal Kombat (foto: WB)

Herní série postavená na soubojích dvou postav je známá především poměrně grafickým zpracováním zakončovacích útoků, tzv. fatalit. Ty kdysi dokonce zažehly debaty o stanovení věkové hranice pro videohry stejně tak, jako např. americká kina omezují mládeži přístup k filmům. Fandové tedy dlouho vyhlíželi informaci, jestli se nový snímek ze série dočká eRkového ratingu, či zda se dočkají jen jakési bezzubé, vyměknuté verze. Jak už víme, nový Mortal Combat by měl být mládeži nepřístupný a zůstat tedy věrný své drsné předloze. Zároveň se ve filmu objeví oblíbené herní postavy, jako Sub-Zero, Jax, Raiden nebo Scorpion, z nichž každá vyniká unikátním bojovým stylem i zjevem.

Film měl původně vyjít až v březnu, poté byl přesunut na leden a nakonec světová premiéra proběhne v dubnu, přičemž Warner Bros. chtějí Mortal Combat hybridně distribuovat nejen do kin, ale v Americe současně i na HBO Max. Tento bezprecedentní studiový krok jsme pro vás nedávno rozebírali v zevrubné analýze. U nás se brutální souboje podívají pouze na stříbrná plátna již 15. dubna 2021, pokud to pandemická situace umožní.

Martin Mažári, Totalfilm.cz
foto/video: Warner Bros., Vertical Entertainment © 2021