Bára Chalupová o Zákonu lásky – nový kontroverzní projekt režisérky V Síti

Dokumentární film je z principu chudá věc,“ vysvětlila nám Bára Chalupová svůj záměr zafinancovat svůj nový film Zákon lásky o problematice homosexuálních sňatků veřejnou sbírkou na platformě Hithit, která pomohla dokončit i její předchozí dokumentární hit V Síti, nedávno oceněný Českým lvem. Po ilegálním shánění střelné zbraně nebo lovu na internetové sexuální predátory se tak rozdíl mezi registrovaným partnerstvím a klasickým manželstvím stal dalším z řady režisérčiných provokativních a více či méně kontroverzních námětů.

Je to časosběrný dokument; tři roky jsme natáčeli debatu ohledně uzákonění manželství stejnopohlavních párů. Najdeme v něm hlasy pro i proti. Vnímám názorovou pestrost téhle debaty a bylo pro mě důležité mít ve filmu všechny její účastníky, takže i lidé, kteří s tímto zákonem nesouhlasí, v něm určitě najdou některý ze svých argumentů, vysvětluje Bára Chalupová.

Na stránce https://www.hithit.com/cs/project/9264/zakon-lasky si přispěvovatelé mohou výměnou za podporu postprodukce a distribuce filmu vybrat řadu zajímavých odměn, jako je battle v Age of Empires přímo s režisérkou. První milník půl milionu korun přitom projekt dokázal vybrat už pár dní po svém valentýnském spuštění.V našich odměnách není jen merch našeho filmu, ale i věcné odměny a dary, různé zážitkové akce, které nám darovali různí umělci, celebrity a lidé, kteří nápad o vzniku takového filmu podporují. Pokud by se nám podařilo vybrat více peněz, tak bychom rádi film distribuovali na východ od nás, do Polska, na Slovensko, Ukrajinu, do Ruska, kamkoli, kde to téma manželství stejnopohlavních párů ještě nebylo ani otevřené, popsala nám v rozhovoru Bára další dílčí cíl stále běžícího crowdfundingu.

-red-
foto/video: Totalfilm.cz, Silk Films © 2021