Menu

TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
Infobox ikona

FESTIVAL NEJHORŠÍCH A BIZARNÍCH FILMŮ PRÁVĚ PROBÍHÁ V PRAZE. O FESTIVALU NARUBY VÍC TADY.

Irena Pavlásková natáčí komedii Vánoční příběh se super hvězdným obsazením

V těchto dnech vzniká nový film režisérky a scenáristky, která získala ceny na největších světových filmových festivalech, Ireny Pavláskové. Tentokrát jde o komedii odehrávající se během Štědrého dne s názvem Vánoční příběh, v níž několik hrdinů prožije opravdu nevšední a nezapomenutelné Vánoce. Snímek bude plný nečekaných situací a emocí, dojemných chvil a zábavy, s jedinečným obsazením hereckých hvězd, poprvé společně v jednom filmu.

Hlavní roli ztvárňuje již v šestém režisérčině snímku Karel Roden, který se zde objeví v nové, zajímavé poloze. Jeho matku, slavnou herečku, hraje Jiřina Bohdalová. Po letech film spojí i komediální dvojici Oldřich KaiserJiří Lábus. V dalších hlavních rolích zazáří Jana Plodková, Hynek Čermák, Jaroslav Plesl, Anna Fialová, Vladimír Polívka, Jan Nedbal, Sára Sandeva, Máša Málková, Václav Neužil, Jitka Sedláčková nebo Pavel Kříž.

Vánoční příběh – Jiřina Bohdalová a Karel Roden

„S producenty jsme si hodně povídali o pojetí filmu a o tom, jak by měl vyznívat. Měli jsme jasno, že to bude příběh několika hrdinů různých věkových skupin, charakterů i temperamentů. A že to nebude žádná přesládlá limonáda, i když všechno dospěje ke šťastnému konci. Petr Kutáč a David Blümel jsou velmi invenční producenti a spolupráce s nimi je skvělá,“ vysvětlila Irena Pavlásková. „Práce na scénáři trvala víc než rok a půl a přizvali jsme k ní kolegy Rudolfa Merknera a Marka Matouška,“ popsala režisérka.

Irena Pavlásková s Jaroslavem Pleslem na place filmu Vánoční příběh

 „Dlouho jsme si přáli vytvořit kvalitní komedii a nesklouznout k povrchnosti. A protože máme rádi tvorbu Ireny Pavláskové a její smysl pro humor, oslovili jsme s tímto žánrem právě ji. Její výborná práce na place jen potvrzuje naši volbu,“ vysvětlili David Blümel a Petr Kutáč ze společnosti Europeana Production.   „Ve Vánočním příběhu si každý najde to své, napříč generacemi,“ dodali producenti.

Podle vlastních slov se poprvé po třiceti letech postaví před kameru v komediální poloze legendární duo Jiří Lábus a Oldřich Kaiser. Jejich postavy se na Štědrý den potkají zcela náhodou a prožijí – zpočátku nedobrovolně – neuvěřitelnou vánoční jízdu.

Karla Rodena coby barvitou postavu poněkud prostořekého politika čeká den plný „pravdy“, a Jiřinu Bohdalovou, šaramantní herečku, příjezd jejího francouzského přítele.

Jan Nedbal ve filmu Vánoční příběh

Politikův šéf v podání Hynka Čermáka a jeho žena Jana Plodková se ocitnou v bizarní situaci, která hrozí krachem manželství. Jaroslav Plesl jako sympatický kněz potká Mášu Málkovou coby tajemnou Dianu, a mladá rozhlasová technička alias Anna Fialová jistým nedopatřením spustí lavinu nečekaných událostí, kterou napraví setkání s mladým doktorem Vladimírem Polívkou. Své zajímavé příběhy si ve filmu prožijí i postavy Václava Neužila,  Sáry Sandevy,  Jana Nedbala, Jitky Sedláčkové, Pavla Kříže, Pavly BeretovéAlberta Čuby nebo Jany Bernáškové.

 „Jsem šťastná, že máme tak skvělý herecký tým. Jsou to samí výborní herci a všichni velmi hezky reagovali na scénář a nabídnutou roli. Postavy jsou napsané tak, že tam je co hrát, a skýtají pro herce prostor k široké paletě hereckých poloh,“ vysvětlila Irena Pavlásková.

Snímek Vánoční Příběh vzniká v Praze, ale část se natáčela také například v Jizerských horách. „Štáb měl zatím obrovské štěstí na počasí, ve filmu budeme mít nejen nádherně zasněžené hory, ale pod sněhem je i centrum Prahy,“ dodali producenti o snímku, jenž velmi hezky komentují i sami herci. „Mezi všemi těmi vánočními filmy to bude takové osvěžení. Film, který popisuje vánoční čas víc tak, jak opravdu probíhá, než jak si ho představujeme,“ svěřil se představitel mladého lékaře Vladimír Polívka.

„Práce s paní režisérkou je skvělá. Je vstřícná k dialogu nad postavou, k různým úpravám, baví ji ty detaily, o kterých my si myslíme, že nebudou vidět, ale ve výsledku dávají smysl a mají svůj význam. Já se tak učím, pozoruju ji, jak si stojí za svým názorem, a to je mi moc sympatické,“ řekl Jaroslav Plesl.

Snímek Vánoční Příběh podle scénáře Ireny Pavláskové, Rudolfa Merknera a Marka Matouška by měl být dotočen v dubnu.
Produkuje jej společnost Europeana Production, distributorem je CinemArt.
Premiéra je prozatím naplánována na 18. listopad 2021.

-red-
Gábina Vágner
foto/video: Europeana Production, Zuzana Panská, Totalfilm Media, CinemArt © 2021

TotalFilm YouTube logoTotalfilm kanál TotalFilm Spotify logoTotalfilm podcast