Kdo mi jde po krku: Angelina Jolie jako elitní hasička proti zabijákům (trailer)

Držitelka Oscara Angelina Jolie hraje v novém thrilleru Kdo mi jde po krku (Those Who Wish Me Dead) elitní hasičku – záchranářku. Ještě se nestačila vzpamatovat ze ztráty tří životů při posledním požáru, když potká chlapce, který evidentně potřebuje pomoc. Podívejte se na český trailer.

Film natočil Taylor Sheridan, který má na kontě úspěšné Sicario nebo fenomenální thriller Wind River. Scénář vychází z románu Michaela Koryty z roku 2014. Ten se stal i autorem scénáře filmové adaptace své knihy.

Angelina Jolie hraje hasičskou strážkyni Hannah – elitní záchranářku trénovanou na úniky z vypuklých požárů. Umístěna v izolované požární věži, se stále vzpamatovává z minulé neúspěšné mise, když narazí na 12letého Connora (Finn Little). Chlapce na útěku z neznámých důvodů pronásledují dva zabijáci (Nicholas Hoult a Aidan Gillen). Hannah a Connor musí utéct jak před nebezpečnými zločinci, tak zuřícím ohněm, který je všude kolem nich.

Kdo mi jde po krku (foto: Warner Bros.)

45letá Angelina Jolie není v akčních filmech žádným nováčkem. Viděli jsme ji jako Laru Croft v Tomb Raiderovi, akční roli ztvárnila i ve filmu Pan a paní Smithovi nebo thrilleru Salt.
“V tomto případě je moje angažmá trochu jiné, protože film je velmi realistický a všechno by se to mohlo stát. Navíc jsem chtěla spolupracovat s Taylorem, protože má ve svých filmech skvěle prokreslené postavy,” vysvětlila herečka svoje zjevné nadšení z připravované novinky.

Prozatím je premiéra filmu naplánována na 13. květen.
-red-
foto/video: Vertical Entert., Warner Bros. © 2021