Space Jam: Nový začátek – LeBron James v nadupaném traileru

První záběry z dlouho očekávané rodinné novinky Space Jam: Nový začátek odhalují povedenou výtvarnou stránku sequelu slavného filmu z roku 1996. Michaela Jordana střídá současná americká basketbalová hvězda LeBron James. 206 centimetrů vysoký sportovec si ve filmu musí poradit s kreslenými hvězdami Looney Toones a vysvobodit syna ze spárů Krále domény na serveru Svět. Podívejte se na první dabovaný trailer.

Space Jam: Nový začátek se mimo jiné stal prvním filmem, ze kterého byla vyškrtnuta animovaná postavička. Kreslený tchoř Pepe Le Pew byl z filmu vyškrtnut kvůli “sexuálnímu obtěžování” kreslené tchořice a dalších zvířátek. Konec jeho kreslené herecké kariéry zařídil novinář Charles M. Blowe z New York Times. Novinář postavičku obvinil ze zlehčování sexuálního násilí. Studio postavičku následně vyškrtlo ze všech souvisejících budoucích projektů. Na absurdnost či oprávněnost takového bezprecedentního kroku u animované postavičky si už udělejte názor sami.

Ve filmu ale uvidíme kromě LeBrona Jamese i další jeho sportovní kolegy. Namátkou třeba Anthonyho Davise nebo Chrise Paula. Z marvelovek známý Don Cheadle ztvárnil digitálního krále serveru.

Do kin se nový Space Jam podívá už 15. července 2021.
-red-
foto/video: Vertical Entertainment. Warner Bros. © 2021