Olmo Omerzu opět bojuje o Křišťálový glóbus, ve Varech měl premiéru Atlas ptáků

O Křišťálový glóbus letos opět v Hlavní soutěži karlovarského festivalu bojuje Olmo Omerzu. Držitel ceny za režii filmu Všechno bude představil v neděli večer s delegací novinku Atlas Ptáků. Miroslav Donutil si v krimi rodinném dramatu zahrál stárnoucího majitele technologické firmy, jenž podřídil celý svůj život práci. O to silněji jej ovšem zasáhne, když se věci náhle zvrtnou. Snímek už se brzy představí i široké divácké obci. Do kin vstupuje 2. září.

V delegaci tvůrců nechyběl Miroslav Donutil, ale ani jeho herečtí kolegové Vojtěch Kotek, Martin Pechlát, Alena Mihulová, Eliška Křenková nebo Pavla Beretová. Filmu z produkce společnosti Endorfilms Jiřího Konečného během závěrečných titulků publikum nadšeně tleskalo ve stoje.

“Je to o muži, co celý život budoval rodinnou firmu, která pro něj znamená všechno. Pak se ale rovnováha zápletky naruší, z firmy dost peněz někam odteče a on začne zpochybňovat svůj život. Postupně ztrácí kontrolu a snaží se dojít k sebepoznání toho, kým vlastně je a jaké jsou jeho vztahy bez finančního toku, který byl jejich cementem,” prozrazuje zápletku filmu Olmo Omerzu.

Když se ve staré rodinné firmě ukáže, že z ní kdosi vyvádí peníze ve velkém, nastává konfrontace s novou realitou, na níž nebyl nikdo připraven. Ivo Róna (Miroslav Donutil), dlouholetý šéf prosperujícího podniku Aron, se snaží zorientovat v nechtěné situaci, kterou mu jeho děti ani okolí neulehčují, ale kterou si na sebe dost možná seslal sám. Nový film režiséra Olma Omerzu proplétá komplikované rodinné vztahy se světem moderních komunikačních technologií, které dokáží využít naše slabá místa. Ve válce, která se ve filmu pokradmu rozpoutává, ale není vůbec jasné, kdo stojí proti komu, natož kdo z ní vyjde jako vítěz.

Atlas Ptáků do českých kin uvede 2. září CinemArt. V rámci karlovarského festivalu bude film k vidění až do středy 25. srpna.

-red-
foto/video: Totalfilm Media, CinemArt, Endorfilms © 2021