Na Zátopka dorazilo za první víkend přes 100 tisíc diváků (nové video)

Očekávané drama Zátopek boduje u diváků i kritiky na všech frontách. Dobré recenze filmových publicistů doplnila divácká cena z právě uplynulého karlovarského festivalu. Ruku v ruce s tím jde i divácká návštěvnost v kinech za první víkend. Příběh o slavném českém běžci si nenechalo ujít přes 111 tisíc diváků. Podívejte se na nové video s režisérem Davidem Ondříčkem. Hlavní role vytvořili Václav Neužil a Martha Issová.

Film Zátopek nabídne nejen vyprávění o zrodu mimořádného sportovce a jeho cestě k dnes již neopakovatelnému úspěchu, je rovněž emotivním příběhem osudového setkání a celoživotní lásky dvou lidí, kterou nedokázaly zlomit ani sportovní nebo životní prohry.

„Od počátku jsem si přál, aby nebyl zatěžkaný ostychem, nebo přehnanou úctou k Emilu Zátopkovi. A jak jsem ho poznával prostřednictvím všeho, co jsem se o něm dozvídal, jsem přesvědčený, že právě přehnanou úctu by si nepřál. Chtěli jsme udělat Emila i Danu s lehkostí. V příběhu, který má humor i emoci,“ říká režisér, producent a spoluautor scénáře David Ondříček.

Příběh filmu

Australský rekordman Ron Clarke přijíždí v pohnutém roce 1968 do Prahy za legendárním běžcem Emilem Zátopkem, jehož bezmezně obdivuje. V rozhovorech Rona s Emilem se děj filmu retrospektivně vrací do stěžejních momentů atletova sportovního i soukromého života a spojuje se v komplexní portrét muže, jenž neztrácí tempo ani poté, co jeho poslední závod skončí a jenž dokáže bojovat nejen na atletickém oválu.  Film vypráví o nezlomné síle vůle, která dodnes inspiruje tisíce sportovců po celém světě. A také o jedinečném vztahu dvou lidí – Emila a Dany Zátopkových – kteří navzdory všem překážkám spolu strávili celý život.

Režisér David Ondříček a producent Kryštof Mucha s Cenou diváků na 55. MFF Karlovy Vary

Film se realizoval v produkci Kryštofa Muchy a Davida Ondříčka ve společnosti Lucky Man Films. Koproducenty jsou mimo jiné i Česká Rozhlas a televízia Slovenska nebo Barrandov Studio.

Film uvedl do kin 26. srpna společnost Falcon.

-red-
foto/video: Lucky Man Films © 2021