Recenze: Druhý Mimi šéf nadchne děti a pro rodiče bude trhlou oddechovkou

Když se na konci Mimi šéfa bráchové Tim a Ted konečně skamarádili, zdálo se, že jim to vydrží napořád. V pokračování s podtitulem Rodinný podnik jsou oba dospělí a totálně odcizení. Zatímco Ted je ponořený v byznysu a vydělává bambilióny, Tim je spokojený otec dvou holek. To ovšem netuší, jaké nečekané společné stmelovací dobrodružství je čeká. A tak se chlapi promění v chlapce a vydají se do akce, při které k sobě znovu najdou cestu a kromě toho, jen tak mimochodem, zachrání svět, jak ho máme rádi.

Mimi šéf: Rodinný podnik (foto CinemArt)

První Mimi šéf je mezi dětskými diváky bezesporu kult, u kterého si ovšem zároveň díky banální, ale funkční zápletce nemusel rvát vlasy ani jejich dospělý doprovod – jak se tomu ostatně mnohdy děje u různých jiných animovaných neštěstí, u kterých má kdokoli starší deseti let chuť podstoupit lobotomii. I dvojka je pro dobře naladěného dospělého diváka fajn zábavou, přičemž film stojí na vlastních nohou i bez znalosti jedničky.

Je to fajn

V té kulometné kadenci několika desítek gagů do minuty, kterou Rodinný podnik v souladu s aktuální hyperaktivní dobou předvádí, by bylo s podivem, kdyby se jich alespoň pár nechytlo. Nové potíže přechytralého mimina vás pravděpodobně nepošlou do kolen, ale přiblblý úsměv vykouzlit dokážou. V té záplavě srandiček na steroidech se najde i několik opravdu perfektních momentů – třeba zpívánkové bědování rybičky Hawkinga nebo potřeba udělat hopity. Je to infantilní, je to pitomé, ale je to fajn. Pod nánosem vtipů pak Mimi šéf samozřejmě stíhá dětem i vtipně a nenásilně předávat jednoduchá, ale pravdivá poselství o tom, že peníze si do hrobu nevezmou, že pravý poklad je rodina, že čas letí a že mobily nám z něj ukrajují nezdravou porci.

Samozřejmostí je i poctivé řemeslo, ať už jde o rozpustilou animaci nebo špičkový dabing, který se i v české lokalizaci obrovsky povedl. Pavel Šrom se na titulního rozumbradu obrovsky hodí, parádní je i Matouš Ruml jako jeho starší bráška. Uznání si zaslouží i hudební režie českého znění, protože vykouzlit s objektivně nadanými zpěváky pro dabing roztomilou faleš, jakou vyžaduje příběh, musí být složitější, než se laikovi může jevit.

 • Režie - 60%
  60
 • Scénář - 60%
  60
 • Animace - 70%
  70
 • Dabing - 100%
  100
 • Hudba - 70%
  70

Mimi šéf: Rodinný podnik (2021)

Mimi šéf: Rodinný podnik děti nadchne a pro jejich rodiče se stane příjemnou, trhlou oddychovkou, která sype tolik vtipů za sebou, že se jich alespoň pár musí trefit do vkusu snad každému, kdo není úplný suchar. A i kdyby se to nepovedlo, může pomoct nápaditá animace a perfektní český dabing.

72 %
Martin Mažári, Totalfilm.cz
foto/video: CinemArt © 2021

Mimi šéf: Rodinný podnik
The Boss Baby: Family Business
Animovaný / Komedie / Rodinný
USA, 2021, 108 min
Premiéra: 2. 9. 2021 CinemArt
Režie: Tom McGrath
Režie českého znění: Pavel Šrom, Ondřej Izdný
Scénář: Michael McCullers
Hudba: Steve Mazzaro, Hans Zimmer
Hrají: Alec Baldwin, Amy Sedaris, James Marsden, Jeff Goldblum, Lisa Kudrow, Eva Longoria, Ariana Greenblatt, Jimmy Kimmel, Reyn Doi, Dave
Needham
V českém znění: Matouš Ruml, Pavel Šrom, Jitka Ježková, Libor Bouček, Olívie Coco Rafajová