Nepřehlédněte

Bond vrací diváky do kin, v Česku i Evropě láme návštěvnické rekordy

Návštěvnost kin díky fanouškům Jamese Bonda láme rekordy. Od premiéry dlouho očekáváného akčního snímku Není čas zemřít uplynulo teprve pár dní a za první víkend si Daniela Craiga v roli agenta 007 nenechalo ujít 126 018 lidí, což dělá z tohoto snímku plného akčních scén, nádherných žen, charismatických mužů a nejdražších aut, prozatím nejnavštěvovanější kinofilm tohoto roku. Bond tak po prvním otevíracím víkendu sesadil z prvního místa velmi úspěšný český film Zátopek.  Poslední bondovce s Craigem se ale daří i v Evropě, kde si třeba v Británii došla pro skvělé tržby přesahující 25 milionů dolarů, v Německu film vydělal přes 14 milionů. Do amerických kin míří Není čas zemřít až tento pátek 8. října.

Snímek, který vypráví příběh o nejslavnějším českém atletovi všech dob odstartoval se 111 000 diváky, Prvok, Šampón, Tečka a Karel vidělo za první víkend 103 500 diváků. Pro srovnání divácky nejúspěšnějším zahraničním filmem v rámci prvního víkendu doposud byl blockbuster od studia Marvel – Black Widow s počtem diváků 83 000. Rychle a zběsile startovalo s 37 500 diváky.


Poslední bondovka s Craigem je akcí nabitý velkolepý závěr jedné ságy. Ve snímku režiséra Caryho Jojiho Fukunagy můžete vidět staré známé tváře jako Ben Whishaw, Ralph Fiennes nebo Léa Seydoux, dále Naomie Harris, Ana de Armas, Jeffrey Wright, Billy Magnussen a oscarový Rami Malek jako záporák Safin.
Bondovka Není čas zemřít není na žádné online platformě a mohou ji tedy vidět pouze návštěvníci kin.
Snímek lze vidět ve formátech 2D, 4DX či IMAX.

-red-
zdroj: K. Hlavinková
foto/video: Forum Film, Totalfilm Media © 2021