Dobro došli: Dvojka hitu Šťastný nový rok se točila v Chorvatsku (trailer)

Úspěšná romantická komedie Šťastný nový rok, kterou vidělo v kinech téměř 600 000 diváků a na televizních obrazovkách v Čechách a na Slovensku v premiéře 2 miliony diváků, se dočkala pokračování. Trailer plný hereckých hvězd naznačuje, že se její fanoušci mají i tentokrát na co těšit. Za dvojkou s podtitulem DOBRO DOŠLI znovu stojí scenáristka a producentka Adriana Kronerová a režisér Jakub Kroner. Podívejte se na trailer a plakát k filmu. 

Příběh dlouho očekávaného snímku začíná tím, že Marek (Ján Koleník) požádá o ruku Hanu (Táňa Pauhofová). Následující děj se točí kolem jejich svatby u „československého“ moře v malebném Chorvatsku. „Film jsme natáčeli v době končícího lockdownu za přísných opatření. Bylo to dobrodružství a je malý zázrak, že se to podařilo a natočilo bez  újmy,“ prozrazuje Ján Koleník a pokračuje: Jsem za to vděčný a nepovažuji to za samozřejmost. Byla to moje jediná zahraniční cesta v tomto období. Proto na to vzpomínám i jako na dovolenou. Doufám, že se ta příjemná letní a dovolenková nálada přenese i na plátna kin.“

Štastný nový rok 2

Pro herečku Gabrielu Marcinkovou (Matky) bylo natáčení pokračování filmu rodinnou akcí. „Jedničku jsme točili v Tatrách, kde jsem byla s manželem a naší tehdy pětiměsíční dcerkou, za dvojkou jsme cestovali až do Chorvatska pro změnu se dvěma dětmi – dvouletou Emou a šestitýdenním Jakubem.  A tak se většina mé pozornosti zaměřovala na to, aby byly děti spokojené. Což se nám víceméně dařilo. No a setkání se štábem je pro mě vždy mimořádně příjemná událost. Producentka Adriana Kronerová  umí kolem sebe shromáždit lidi, kteří jsou vlastně taková další rodina.”

Šťastný nový rok 2

Kromě zvučných hereckých jmen z prvního filmu Šťastný nový rok (Antónia Lišková, Zuzana Norisová, Emília Vášáryová, Jiří Bartoška, Tomáš Maštalír, Marek Majeský, Petr Vaněk) se ve volném pokračovaní objeví i  další herecké legendy (Dagmar Havlová, Jozef Vajda). Hvězdnou hereckou sestavu doplňují i zahraniční herci: Marco Bonini (Itálie), Toni Gojanović a Goran Bogdan (Chorvatsko).

Šťastný nový rok 2: Dobro došli do kin v Česku uvede distribuční společnost Falcon 30. 12. 2021 a na Slovensku společnost Continental film 26. 12. 2021.

 -red-
zdroj: H. Hejčová
foto/video: Falcon © 2021