Shoky a Morthy míří na Netflix a mají i soundtrack

Po úspěchu v kinech si youtubeři Shoky a Morthy splnili svůj sen. Stejně jako ve filmu režiséra Andyho Fehu dosáhli svého cíle – dostat se na Netflix. A nyní tam skutečně budou. Hlavní hrdinové snímku Shoky & Morthy: Poslední velká akce v podání Štěpána Kozuba a Jakuba Štáfka budou na Netflixu v České republice k vidění od neděle 5. prosince. Zároveň vychází film na DVD a jeho soundtrack s hudbou a hláškami z filmu je nyní nově k dispozici na všech hudebních platformách. 

Ojedinělý filmový počin na hraně žánrů komedie a hororu s duchařskými prvky ocenili letos jak diváci v kinech, tak kritici kladnými recenzemi, film uvedl ve svém programu i Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary.

Byl to takový vtip, že Shoky a Morthy sní o tom dostat se na Netflix. Ve filmu se jim to podařilo, teď se to podařilo i nám. Na soundtracku jsme si dali hodně záležet a věřím, že divákům prodlouží zážitek z našeho filmu,“ říká režisér filmu Shoky & Morthy: Poslední velká akce Andy Fehu.

Shoky a Morthy: Poslední akce

Autorem hudby k filmovému soundtracku obsahujícímu celkem třicet dva tracků hudebních skladeb okořeněných vtipnými hláškami z filmu je Mojmír Měchura, o mastering se postaral Jan Kalužný. Zazní na něm hlasy představitelů hlavních rolí Štěpána Kozuba, Jakuba Štáfka, Martiny Babišové, Andrey Daňkové a Tomáše Magnuska. DVD Shoky & Morthy: Poslední velká akce zase nabídne fanouškům filmu jako bonus rozhovory s tvůrci a herci, nepoužité scény a klip ke coververzi známé písně Podvod Jana Nedvěda, kterou pro film nazpíval český rapper Calin.

Režisér Andy Fehu a kameraman Jakub Ševčík

Komedie s prvky hororu Andyho Fehu vypráví o kamarádech od školních let Shokym a Morthym. Ti si za kontroverzní video uveřejněné na YouTube si vyslouží veřejně prospěšné práce a jsou postaveni před rozhodnutí, co dál. Když už to vypadá na definitivní rozchod, přijde Shoky s ďábelským plánem na poslední velkou akci. Přesvědčí Morthyho a společně s influencerkou Sárou, lovkyní duchů Lucií a prodejcem vysavačů a neúspěšným youtuberem Radomilem se vydávají na divokou jízdu vstříc objasnění dávné záhady.

Shoky & Morthy: Poslední velká akce jsou dílem producentů Emmy ověnčeného seriálu #martyisdead Vratislava Šlajera a Jakuba Košťála ze společnosti Bionaut (Svět pod hlavou, Mamon, Pouta), spoluproducenty jsou i režisér Andy Fehu a kameraman snímku Jakub Ševčík.

-red-
zdroj: M. Ch. Reková, K. Bobková 
foto/video: Bionaut © 2021