Nepřehlédněte

Loutkový klenot Myši patří do nebe byl nominován na francouzského Césara

Francouzská Filmová umělecká akademie vyhlásila nominace 47. ročníku filmových cen César. V kategorii celovečerních animovaných filmů je jedním ze tří vybraných filmů i česko-francouzsko-polsko-slovenský snímek Myši patří do nebe režisérů Denisy Grimmové a Jana Bubeníčka. Vítězné snímky budou vyhlášeny 25. února. Po nominaci na Evropskou filmovou cenu je to další významné ocenění pro český film a animaci, za který patří tvůrcům uznalé poděkování.

Film Myši patří do nebe měl českou premiéru 7. října 2021 a od té doby se mu podařilo i navzdory různým omezením zaujmout přes 110 000 diváků v kinech, kde se promítá již úctyhodných 16 týdnů od premiéry a diváci ho stále mohou vidět v kinosálech celé ČR. Animované dobrodružství lišáka Bělobřicha a myšky Šupito se s velkým úspěchem představilo i na řadě tuzemských a zahraničních filmových festivalů, kde film a jeho tvůrci posbírali mnoho cen včetně dvou nedávných nominací na Českého lva. I my jsme ho ve velmi spokojené recenzi ocenili na 86 % a  po zásluze zařadili na první místo našeho žebříčku nejlepších tuzemských filmů roku 2021.

V současné době se s hrdiny filmu Myši patří do nebe můžou zájemci setkat nejen v kinech, ale také na výpravné výstavě na zámku v Liberci či Chvalském zámku v pražských Horních Počernicích, kde si diváci můžou důkladně a zblízka prohlédnout geniálně zpracované loutky, scenérie, rekvizity a kulisy z filmu.

-red-
zdroj: Petr Slavík
foto/video/audio: CinemArt, Totalfilm © 2021

%d blogerům se to líbí: