Bouračka na place Stínohry – Jak vznikala stěžejní scéna (exkluzivně)

Eva běží po kraji silnice zpátky. Slyší, že od čerpací stanice odrazilo s pískotem gum nějaké vozidlo. Pootočí hlavu a periferně vidí otlučený kombík mířící bez pochybností k ní… Přesně takto jednu ze stěžejních scén začátku thrilleru Stínohra popisuje na papíře jeho scenáristka Vendula Bradáčová. Loni jsme za štábem filmu Petra Bebjaka vyrazili do Ústí nad Labem, kde se v nočním podchodu točila dramatická scéna srážky s partnerkou hlavního hrdiny. V následujícím videu se můžete podívat na záběry z placu, rozhovory s tvůrci i nasát hutnou atmosféru, která na místě panovala. Novinka s Milanem Ondríkem, Hynkem Čermákem či Vladimírem Javorským vejde do kin už 7. dubna.

Ve filmu se dále objeví také Kristýna Frejová nebo dva nové herecké objevy: Leona Skleničková a Jan Jankovský.

Thriller Stínohra je nečernobílý příběh o naději, kterou si lidé mohou vzájemně nabídnout. Sleduje cestu za pomstou kvůli smrti blízkého člověka, vypráví o mnoha podobách lásky a intenzivním hledání odpovědi na to, kde začíná a končí spravedlnost. Ukazuje, že dobré úmysly jsou někdy cestou do pekla, a naopak to na první pohled špatné se může obrátit v dobré. Stínohra je film o lidech, kteří chybují.

Vizuálně i tématicky zajímavou novinku režíroval tvůrce jednoho z nejvýraznějších televizních počinů posledních let, krimi seriálu ČT Devadesátky. Peter Bebjak má ale na kontě nespočet dalších úspěšných projektů (Případy I. oddělení, Herec, Čiara, Zpráva).

Stínohru producentů Venduly a Jana Bradáčových (Hangar Films) do kin uvede společnost Falcon.
-red-
foto/video: Hangar Films, Falcon © 2022