Top Gun: Maverick – pokračování nadzvukového příběhu má finální trailer

Je tomu už 35 let od premiéry osmdesátkové agitky amerického letectva, díky které do armády narukovala celá řada poblázněných fandů. Aby ne, Maverick a Goose byli cool, měli úspěch u holek a hláškovali za kniplem i když se střemhlav ve stíhačce řítili k zemi se zapadajícím sluncem v pozadí. Druhý díl je jedním z nejdéle vyhlížených filmů posledních let, na jehož premiéru se kvůli covidu čeká už od léta 2019. Dnes vydaný nový trailer nás nicméně znovu ubezpečuje, že počkat s touhle působivou audiovizuální podívanou na plnou kondici kin se vyplatilo. 

Cruisův Maverick ve druhém Top Gunu má hledat své místo ve světě, kde se ve vzduchu spíš než lidé prohánějí drony, a zároveň předávat zkušenosti nové generaci pilotů vč. Gooseova syna s tváří Milese Tellera. Herci v rolích leteckých zelenáčů podstoupili speciální trénink, aby ustáli přetížení ve skutečných stíhačkách, ve kterých štáb tisíce metrů nad zemí natáčel na speciální 6K kamery.

Cruise, nepřekvapivě, jakožto zkušený pilot svou F-18 pilotoval sám. V pozici hlavní hvězdy a producenta mu úspěch filmu evidentně hodně leží na srdci. Zuby nehty jej uchránil před odbytým uvedením na streamu a kauza, kdy na place křičel na nezodpovědné a hygienická opatření nedodržující členy štábu, se stala legendární. Zjevně tedy míří na miliardové tržby, na které od nástupu pandemie dosud dosáhl jen Spider-Man. Snad se mu čekání vyplatí a velkolepá letecká podívaná za pár týdnů v kině zaválí.

Do kin pokračování legendárního osmdesátkového filmu uvede CinemArt 26. května.

připravil: Martin Mažári, Totalfilm.cz
foto/video: Paramount, CinemArt © 2022

Článek jsme oštítkovali takto: