Menu

TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
Infobox ikona

ČEKÁME VE ČTVRTEK VEČER: TRAILER FILMU PAST OD M. NIGHT SHYAMALANA S JOSHEM HARTNETTEM

Na festivalovém Chodníku slávy ve Zlíně letos zazáří hvězdy Barbory Seidlové a Jana Šťastného

Tradiční součást Zlín Film Festivalu – Chodník slávy před Velkým kinem – je letos naplánovaný ve festivalovém programu 62. ročníku na úterý 31. května. Svoji hvězdu přijedou do Zlína odhalit herečka Barbora Seidlová a herec Jan Šťastný. Letošní ročník zlínského filmového svátku se uskuteční od 26. května do 1. června 2022.

Projekt Chodník slávy se koná již od roku 2006 a Zlín Film Festival společně s Nadačním fondem Kapka naděje se letos společně rozhodli ocenit herečku Barboru Seidlovou a herce Jana Šťastného. Této výsady se každoročně dostává osobnostem, které svoji filmovou kariéru zahájili už ve velmi útlém věku.

Herec Jan Šťastný se ve Zlíně narodil a občas se sem stále vrací, protože zde bydlí jeho maminka, sestra a velká část rodiny. Sám se označuje za lokálního patriota a ocenění jej potěšilo. „Je to pro mne velká pocta, naplňuje pýchou právě udělení této pocty ve Zlíně. Moje kariéra zde vlastně začala, ještě když jsem byl dítě školou povinné,“ reagoval na zprávu o odhalení hvězdy Jan Šťastný.

Jan Šťastný (foto: Lenka Hatašová)

Počátky jeho herecké kariéry sahají do roku 1978, kdy mu bylo 13 let. „Jako správný zlínský rodák se poprvé objevil samozřejmě před zlínskou kamerou. Bylo to v rodinném seriálu Jedno malé sídliště, který režíroval zlínský režisér Josef Pinkava,“ uvedla umělecká ředitelka Markéta Pášmová a dodala, že později, už jako středoškoláka, oslovil Jana Šťastného další zlínský režisér Radim Cvrček a obsadil ho do svých filmů Mezi námi kluky (1981) a Za humny je drak (1982).

Jan Štastný a Barbora Seidlová ve filmu Stín viny

Herečka Barbora Seidlová má kořeny také na Moravě, shodou náhod vyrůstala v Mikulově, kde se v posledních letech pravidelně konají Ozvěny Zlín Film Festivalu. Miluje pohádky, zahrála si řadu princezen a hned ta první ji nesmazatelně zapsala do české kinematografie. „Myslím, že jen málokdo si nevybaví skvělou pohádku režiséra Karla Smyczka „Lotrando a Zubejda“, kde Bára ztvárnila hlavní roli princezny Zubejdy. Tehdy jí bylo 15 let,“ připomněla její herecké začátky Markéta Pášmová. Od té doby uplynulo spoustu času a naposledy Báru mohli diváci vidět například ve filmu Havel (2020) režiséra Slávka Horáka.

Barbora Seidlová ve filmu Havel (foto: Bontonfilm)

Hvězda na Chodníku slávy pro Báru Seidlovou znamená doslova čistou radost. „Samozřejmě, pokud to beru jako hraní si. Ve skutečnosti by si hvězdu zasloužil každý z nás. Ač se to nezdá a my se to všelijak snažíme dokazovat, rozdělovat a škatulkovat, jsme si prostě rovni,“ komentovala ocenění skromně Barbora Seidlová.

Loni své hvězdy ve Zlíně získaly herečky Klára Issová a Anna Geislerová.

Klára Issová a Anna Geislerová loni na Chodníku slávy ve Zlíně

Odhalení hvězd na Chodníku slávy před zlínským Velkým kinem pro Kapku naděje se uskuteční v úterý 31. května v 16:00 hodin a je každoroční nedílnou součástí doprovodného programu festivalu.

-red-
zdroj: Kateřina Martykánová
foto/video: Zlín Film Festival, archiv, Lenka Hatašová, Česká televize, Bontonfilm, Totalfilm Media © 2022

TotalFilm YouTube logoTotalfilm kanál TotalFilm Spotify logoTotalfilm podcast