Téma: Co je zač Sonicův červený kámoš, proč nadchl internet a proč je podle fandů sexy

Co je zač červená ježura, kterou v originále nového Sonica dabuje Idris Elba a jejíž odhalení v prvním traileru způsobilo mezi fandy původních her takové natěšení? Zádumčivý Knuckles je mezi hráči tak oblíbenou postavou, není proto větším překvapením, že se ho tvůrci filmového Sonica do pokračování rozhodli zakomponovat a že se na plátně neobjevil dříve.

knuckles-sonic

Knuckles se poprvé objevil už v roce 1994 díky hernímu návrháři Takashi Yudovi v třetím díle videoherního Sonica, kde podobně jako v aktuálním filmu sehrál roli vedlejšího záporáka zmanipulovaného doktorem Robotnikem. Jde vlastně o takovou ježourskou obdobu marvelovského Draxe; kupředu ho žene jen pomsta, starost o přátele a bere sebe i svět obrovsky vážně.

V rozšíření k původní hře se poprvé stal i hratelnou postavou, a od té doby je neodmyslitelným parťákem pichlavého modrého sprintera, bez kterého se žádný s ním spojený obsah napříč platformami neobejde. Internet si ho s postupem času zamiloval stejně, jako hráči, když se jeho zdegenerovaná verze stala předmětem spousty memů.

knuckles-meme

Knuckles vs. internet (foto: MemeZila)

Zapojení Knucklese do zápletky druhého dílu celovečerního Sonica bylo jedním z prvním náznaků, že herní vydavatelství Sega a studio Paramount nehodlají uspokojivé finanční výsledky prvního filmu ležet ladem a že se můžeme pomalu začít připravovat na další rostoucí a rozvětvující se filmový vesmír.

Knuckles-Sonic

Občanská válka (foto: Paramount)

Očekávaná marvelizace se samozřejmě potvrdila. Režisér obou filmů, Jeff Fowler, dokonce souboj Knucklese se Sonicem přímo sám přirovnal ke rvačce Captaina Ameriky s Iron Manem: „Sonic je rychlý jako blesk, Knuckles má obrovskou sílu, a my je necháme spolu poprat. Přináší to s sebou spoustu možností ohledně choreografie a akce.“ Aktuální druhý díl, který dnes vstupuje do kin, nejen že na filmy o Avengers párkrát přímo odkazuje, potitulková scéna i po jejich vzoru na rovinu odhaluje zápletku již oznámeného třetího dílu.

idris-elba-knuckles

Sexy samec a jeho dabér (foto: Paramount)

Knuckles se ještě před jeho premiérou nicméně dočká vlastního seriálového spin-offu natáčeném pro Paramount+, který by měla vyjít v roce 2023. Idris Elba, díky jehož hlubokému hlasu podle některých fandů Knuckles oproti animáku a hrám zní nečekaně sexy, se k jeho dabingu podle svých slov rád vrátí.

Martin Mažári, Totalfilm.cz
foto/video: CinemArt, SEGA, Paramount, MemeZila © 2022

Článek jsme oštítkovali takto: