Princ Mamánek se představil ve Zlíně, do světa vypustil i první ukázku

V rámci programu v Domě České televize představil Jan Budař s herečkou Veronikou Khek Kubařovou na Zlín Film Festivalu svou pohádku Princ Mamánek. První záběry z filmu dnes autor předlohy, režisér, producent i představitel titulní role Jan Budař posílá i dalším diváků. Podívejte se na teaser. V dalším videu najdete i krátký rozhovor s Veronikou Khek Kubařovou přímo z festivalu. Nová autorská pohádka vstoupí do českých kin 27. října. 

Záběry ukazují návrat Jany Nagyové do filmu po téměř třiceti letech, ale také další herce. „Jestli tomu dobře rozumím, tak tě tatík vykopnul z baráku,“ říká ve filmu Ondřej Vetchý v roli rytíře Hudrovala z Dětenic, který se stane princovým průvodcem a společníkem na jeho dobrodružné cestě za dospěním.

Vypravěče, jenž do děje sám zasáhne, hraje Boleslav Polívka, krále ztvárňuje Martin Huba a na svém dobrodružství potká Princ Mamánek i Veroniku Khek Kubařovou.

Všechny herce jsem si pro roli vybral, všem jsem ji osobně nabídl a měl jsem štěstí, že ji všichni přijali,“ popisuje Jan Budař.Doufám, že například Ondra Vetchý diváky v téhle roli i trochu překvapí. Má ve filmu trochu komickou a zároveň dojemnou polohu a tahle kombinace se mu podle mě hodně povedla, říká Budař k Ondřeji Vetchému ve filmu.

Postava Boleslava Polívky pak bude pestřejší, než pouze vypravěč. Hraje hrobníka Hroudu, jeho postava nejenže příběhem provází, ale je i trochu šaman a čaroděj a přinese do filmu magii a nadpřirozeno. Bolek Polívka je zkrátka mistr a téhle role se zhostil skvěle, popisuje Budař.

Bolek Polívka ve filmu Princ Mamánek

Největší pozornost vzbudilo obsazení přespříliš pečující maminky prince Ludvíka. Po téměř třiceti letech se v roli královny vrátila před kameru představitelka legendární Arabely Jana Nagyová. Role královny Ludmily mě nadchla tolik, že jsem jí nemohla odolat, hned po přečtení scénáře jsme se s ní ztotožnila,“ říká Jana Nagyová. „Celý měsíc před natáčením jsem měla trému, ale hned první den natáčení, v okamžiku, kdy jsem vkročila na plac a viděla kolem sebe připravený a sympatický štáb, jsem se začala cítit jako ve velké rodině, která mě přijala s otevřeným srdcem,“ vzpomíná Jana Nagyová na svůj první den před kamerou po dlouhé době.
„Velké dojetí, obětí, vášeň, emoce, pláč, úsměv a porozumění,“ vyjmenovává Jana Nagyová své hlavní dojmy z natáčení Prince Mamánka.

Jana Nagyová jako královna ve filmu Princ Mamánek

Snímek se natáčel během loňského září a října na několika různých místech Česka. Tvůrci vystřídali prostředí Pohanska na jižní Moravě, Lednicko-Valtický areál, Žehrovskou oboru v Českém ráji, skály a lesy Kokořínska nebo zámek Dětenice. Kameramanem je Jan Malíř, o kostýmy se postarala Michaela Horáčková Hořejší.

Film vzniká v produkci společnosti Budhar film a koproducenty jsou Česká televize a Bedna Films. Distributorem je Bontonfilm.

-red-
foto/video: Bontonfilm, Totalfilm Media © 2022