Nepřehlédněte

Halloween jde do finále – konečný zápas mezi Michaelem a Laurie je tu (trailer)

Po 45 letech se nejznámější hororová série v dějinách filmu dostává do svého epického, děsivého závěru, kdy se Laurie Strodeová naposledy postaví ztělesnění zla, Michaelu Myersovi, v závěrečné konfrontaci, jaká se na plátně dosud neodehrála. Jen jeden z nich přežije. Podívejte se na první teaser trailer k zakončení známé série, která přerostla hranici filmu a stala se součástí popkultury.

Ve videu nechybí odkazy na původní film, nové oběti a příslib zúčtování mezi dvěma starými nepřáteli, a to vše včetně spoilerů. Minimální stopáž, která vychází na něco málo přes minutu, je úlevou vzhledem k tomu, kolik toho Halloween (2018) a Halloween zabíjí (2021) odhalily ve svých trailerech. Marketingová kampaň k finálnímu filmu tedy odstartovala, věřme, že bude zajímavější, než v předchozích letech. Zatím to tak vypadá.

Herečka Jamie Lee Curtis ztvárňuje Laurie již více než čtyři desetiletí, a tvoří společně s hlavní postavou nejdelší filmovou dvojici na filmových plátnech. Když byla v roce 2018 obnovena franšíza Halloween, trhala kasovní rekordy, stala se nejvýdělečnější kapitolou série a stanovila nový rekord v návštěvnosti, respektive měla nejlepší otevírací víkend hororu s ženou v hlavní roli.

Jamie Lee Curtis

Čtyři roky po událostech loňského filmu Halloween zabíjí žije Laurie se svou vnučkou Allyson (Andi Matichak) a dokončuje psaní svých pamětí. Michaela Myerse od té doby nikdo neviděl. Laurie se poté, co po desetiletí nechala přízrak Michaela určovat a řídit její život, rozhodla osvobodit od strachu a vzteku a začít konečně svobodně žít.
Když je však mladík Corey Cunningham obviněn ze zabití chlapce, kterého hlídal, rozpoutá to řetězec násilí a teroru, která Laurie donutí konečně se jednou provždy postavit zlu, které nedokáže ovládnout…

Finální film opět režíruje David Gordon Green, stejně jako předchozí dva snímky restartované série.

Do českých kin finální (a třináctý) snímek celé série vstoupí 13. října v distribuci CinemArtu. Snad přinesou příznačné třináctky štěstí tvůrcům i fanouškům celé série.

-red-
foto/video: CinemArt, Universal © 2022

%d blogerům se to líbí: