Michal Holán a Tereza Martinková jako Cyborg a Lois Lane v dabingu Supermazlíčků (video)

Přines, sedni, zachraň svět. S novou hrozbou se tentokrát neutká Liga spravedlnosti, ale smečka jejich domácích mazlíčků. Nový animák DC Liga Supermazlíčků inspirovaný komiksy DC právě vstupuje do kin s vynikajícím českým dabingem. Podívejte se s námi do studia, jak Michal Holán půjčil svoje hřmotné hlasivky Cyborgovi a jak se Tereza Martinková zhostila své vysněné role Supermanovy holky Lois Laneové.

Je to menší role, ale myslím že docela zásadní. Kdykoli dělám DC, mám větší radost, než z tý konkurenční party… ani teď nevím, jak se jmenujou,” strefuje se se smíchem do Avengerů Michal Holán, jehož hlas už diváci znají z hlavní role hraného Shazama. Na dabování dvojky, která dorazí do kin v prosinci, ostatně Michal prý už poctivě trénuje. Superhrdinské svaly je přeci i slyšet růst.

Dabování animáků, obzvlášť pak těch od DC, si pochvaluje i jeho kolegyně Tereza Martinková, jejíž hlas je známý třeba díky Anně z kultovního Ledového království. “Myslím, že Lois Laneovou by si přála dabovat každá holka,” culí se při odpovědi na otázku, kterou z postav mluví tentokrát. Slipy přes kalhoty jsou zkrátka univerzální dabérské lákadlo.

A o co v novinkovém superzvířecím filmovém eposu přesně jde? Superpes Krypto a Superman jsou nerozluční nejlepší přátelé, mají stejné superschopnosti a bok po boku bojují proti zločinu v Metropolis. Když je Superman a zbytek Ligy spravedlnosti unesen, musí Krypto přesvědčit divokou smečku z útulku-ohaře Ace, břichaté prase PB, želvu Mertona a veverku Chipa, aby ovládli své vlastní nově nabyté schopnosti a pomohli mu superhrdiny zachránit.

Kdo tedy říká, že superhrdinové nemohou chodit po čtyřech? Jak za Ligu spravedlnosti zaskočili jejich zvířecí parťáci se dozvíte v kinech již 28. července.

-red-
video: Totalfilm Media, Vertical Entertainment © 2022