Rod draka má finální trailer, prequel Hry o trůny startuje na HBO 22. srpna (video)

Stanice HBO zveřejnila finální upoutávku na Rod draka, prequel k veleúspěšné Hře o trůny, který se odehrává během jedné z největších občanských válek v Západozemí a v němž se v hlavních rolích představí Matt Smith a Olivia Cooke. Podívejte se na nové video. Na HBO a HBO MAX bude mít seriál premiéru 22. srpna.

Naposledy diváci v Západozemí viděli bojovat o Železný trůn targaryenskou královnu Daenerys (Emilia Clarke). V upoutávce na prequel veleúspěšného seriálu vidíme, že boj o moc, zejména mezi ženami z rodu Targaryenů, je tu evidentně od nepaměti.

Západozemí je zmítané bojem o trůn po smrti krále Viseryse I. Targaryena (Paddy Considine). Ačkoli zvyk velí, že na tento post nastupuje králův prvorozený syn, vláda nad Západozemím by měla skončit v rukou Viserysovy dcery Rhaenyry Targaryen (Mily Alcock/Emma D’Arcy). Navzdory protestům je Rhaenyra odhodlána usilovat o to, co jí náleží, bez ohledu na to, co říkají ctihodní muži.

Rod draka (foto: HBO)

Proti dívčině oprávněnému nároku na trůn stojí její strýc princ Daemon Targaryen (Matt Smith), který si na trůn brousil zuby a má pocit, že je právoplatným dědicem svého zesnulého bratra. Zatímco ve Hře o trůny se boj o vládu nad Západozemím rozprostřel mezi několik rodů, zdá se, že Rod draka bude mnohem komornějším bojem o moc, v němž proti sobě stanou především členové klanu Targaryenů. A samozřejmě, kde jsou Targaryeni, tam jsou i draci, což vidíte na videu.

Desetidílný seriál vychází z románu George R. R. Martina Oheň a krev, který vyšel v roce 2018.

-red-
foto/video: HBO Original, HBO MAX © 2022