Menu

TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
Infobox ikona

ÚPLNĚ PRVNÍ OCHUTNÁVKA Z POKRAČOVÁNÍ VELEÚSPĚŠNÉHO VYŠEHRADU JE TADY. NATÁČENÍ PRÁVĚ ZAČALO.

Dobrou, mámo: V remaku rakouského hororu dva kluky čekají dost děsivé prázdniny

Značně znepokující a elegantně natočený thriller Dobrou mámo zaujal v roce 2014 rakouské diváky, posbíral několik cen a následně se podíval třeba i na festival v Karlových Varech, kde ho mohli vidět i tuzemští diváci. Jako každý úspěšný evropský film, i horor o ženě ukryté pod vrstvou obvazů brzy zaujal hollywoodské producenty, 16. září na Amazon Prime tedy uvidíme americký remake.

Napínavý film vypráví o dvojčatech Lukasi a Eliasovi, kteří se vydávají na venkov za matkou, která se ale zotavuje po prodělané operaci a její tvář se skrývá pod nánosem obvazů. Ke své rekonvalescenci potřebuje absolutní klid a ticho, což začne oběma neposedným synům brzy lézt na nervy. Jejich vztek a podezření narůstají a představivost pracuje na plné obrátky. Začnou dokonce pochybovat o tom, jestli je tato žena vůbec jejich matkou.

Zatímco originál se natáčel v rakouském městečku Haugschlag, ležícím v těsné blízkosti českých hranic, nová verze vznikala za velkou louží. Hlavní roli po Susanne Wuest převzala Naomi Watts, pro kterou už v její kariéře jde o celkem sedmý remake po King Kongovi, Kruhu, Funny Games USA a dalších; kluky si pak zahrají dvojčata Nicholas a Cameron Crovetti, známí třeba z Bandy nebo Sedmilhářek.

Dobrou, mámo (foto: Prime Video)

Největší otázky se ovšem rojí okolo neslavného zvratu, který podle mnohých diváků jinak velice zdařilý originál táhl do lehce béčkových vod. Scenárista Kyle Warren a režisér Matt Sobel, kteří na filmu pracovali tři roky, tak dost možná chystají pro svůj remake lehce poupravenou verzi příběhu. Zároveň by jejich verze údajně měla nabídnout propracovanější psychologizaci postav, zatímco původní snímek stavěl spíš na atmosféře a nejistotě, jestli sledované dění je jakousi noční můrou, nebo realitou. Uvidíme, jestli si tedy po Třinácti životech a Samaritanovi připíše Prime Video další zajímavý film během několika týdnů.

Martin Mažári, Totalfilm.cz
foto/video: Prime Video © 2022

TotalFilm YouTube logoTotalfilm kanál TotalFilm Spotify logoTotalfilm podcast