Nepřehlédněte

Někdo klepe na dveře: V thrilleru M. Night. Shymalana může jen vražda zabránit apokalypse (trailer)

Prázdniny na chatě uprostřed lesů nezačnou pro jednu malou holku a její rodiče nejlíp, když se stanou rukojmími čtveřice podivínů. Ti je nutí učinit strašlivé a nepředstavitelné rozhodnutí, což je prý jediná možnost jak odvrátit celosvětovou apokalypsu. Mají na vybranou? Dokážou se rozhodnout dobře? Existuje vůbec dobré rozhodnutí? Nejsou ti čtyři „jen“ vyšinutí magoři?

Odpovědi na tyto otázky budou diváci hledat pod vedením mistra šokujících point, scenáristy a režiséra M. Night Shyamalana v adaptaci bestselleru The Cabin At The End of The World. V hlavních rolích hrají stále obsazovanější Dave Batistuta Jonathan Groff z nového Matrixu nebo Rupert Grint.

Shymalan na přelomu milénia platil za režijního génia, jehož napínavé thrillery s překvapivými zvraty na konci byly pravidelnými trefami do černého. Šestý smysl, Vyvoleného nebo Znamení nicméně vystřídalo desetiletí scenáristicky rozpačitých zklamání. Skromným hororem The Visit a především zdařilým thrillerem Rozpolcený indický rodák po čase zaujal překvapené kritiky i diváky a vypadlo to, že se Shymalan pomalu a opatrně drápe zpátky do jejich přízně.

Shymalan na place novinky (foto: IMDb)

Daří se mu to od té doby tak napůl, doufejme tedy, že s novinkou se zase jednou trefí do černého. Poctivý thriller si přejeme všichni, trailer i námět vypadají velmi slibně. 2. února 2023 se dozvíme, co si pro nás Shymalan přichystal.

-red-
foto/video: CinemArt © 2022