Menu

TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
Infobox ikona

UŽ JSTE VIDĚLI TRAILER NA KRIMI THRILLER MIKI NATOČENÝ PODLE PŘÍBĚHU SKUTEČNÉHO ŠÉFA SLOVENSKÉHO PODSVĚTÍ? TADY JE.

Babylon od sběratele Oscarů Damiena Chazella má nový trailer

Damien Chazelle je režisér, který se dostal na vrchol tak rychle, že se to může zdát neuvěřitelné. Je to ale naprosto oprávněné. Chazellův průlomový film Whiplash se stal naprostým hitem a získal pět nominací na Oscara a tři vítězství, včetně ceny za nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli pro J. K. Simmonse. Jeho další film La La Land ho na pomyslném režisérském Olympu upevnil, když vydělal celosvětově 447,4 milionu dolarů. Film získal 14 nominací na Oscara a nakonec zlatých sošek posbíral šest. První člověk, životopisný snímek o Neilu Armstrongovi, byl také dobře přijat, ale diváci na něj chodili míň a získal už jen čtyři oscarové nominace. V lednu se do kin chystá Chazellova očekávaná novinka Babylon. Opět hvězdně obsazený snímek pojednává o vzestupech i pádech hrdinů filmařského šílenství v dekadentním Hollywoodu dvacátých let minulého století. Podívejte se na čerstvý trailer.

Babylon se odehrává v Hollywoodu 20. let 20. století v době přechodu od němého filmu k mluvenému a podobně jako film Tenkrát v Hollywoodu bude kombinovat fiktivní postavy se skutečnými. Film se bude točit kolem skrumáže postav, z nichž některé budou mít v období překotných změn úspěch, zatímco jiné se snaží udržet svou kariéru nad vodou. Ve filmu se objeví slušná porce hollywoodských hvězd včetně Margot RobbieBrada PittaOlivie Wilde, Diega Calva nebo Tobeyho Maguira. Výčet ale zdaleka není kompletní.

Babylon (foto: CinemArt)

Brad Pitt se zde objeví v roli Jacka Conrada. Pittova postava je fiktivní, ale vychází z Johna Gilberta, významné hvězdy němého filmu 20. let, která se snažila přejít na mluvený film. Vedle Pitta se ve filmu objeví Margot Robbie v roli Nellie LaRoy, která je údajně inspirována Clarou Bow, jež zažívala rozkvět v období mluveného filmu.

Babylon se začal natáčet 1. července 2021 za přísných covidových opatření, přičemž původně bylo natáčení naplánováno na polovinu roku 2020. Natáčení nakonec skončilo v říjnu téhož roku. Film bude znamenat dosud nejdražší projekt Damiena Chazella, studio do výroby vložilo 78 milionů dolarů.

Do českých kin jej uvede 19. ledna 2023 CinemArt.

-red-
foto/video: CinemArt © 2022

TotalFilm YouTube logoTotalfilm kanál TotalFilm Spotify logoTotalfilm podcast