Medvěd na koksu o nechvalně proslulé fetující šelmě má trailer

Ne, tohle není apríl. Zima je tady, zatím si ale musíme vystačit s trochu jinačím sněhem. Medvědovitá šelma, která v 80. letech spořádala 30 kilogramů kokainu, se po vzoru dalších drogových bossů dočká vlastního filmového zpracování. Příběh předávkovaného baribala, několika policistů, zločinců, turistů a teenagerů se nyní představuje v prvních záběrech.

A pak, že originální náměty došly. Medvěd na koksu má adaptovat prapodivný incident, který se stal v 80. letech v americkém Kentucky. Vše začalo, když starší muž našel na své příjezdové cestě mrtvolu s padákem, neprůstřelnou vestou, padákem, nočním viděním, několika zbraněmi a pořádnou, pořádnou spoustou koksu. Co zní jako smyšlená černá historka odstartovalo řetězec bizarních událostí, na jehož konci byla nejen mrtvola stíhaného pašeráka, ale i statného baribala, v jehož žaludku bylo nalezeno takové množství drogy, že by jej nerozdýchal sebevětší savec. Ani Charlie Sheen.

Banks na place (foto: Collider)

Je vlastně s podivem, že se mediálně vdčeného příběhu o medvědovi lidově překřtěnému na Pabla Escobeara nechopili filmaři dávno. Adaptaci nakonec režijně zaštítila Elizabeth Banks, která má za sebou reboot Charlieho Andílků, povídkovou komedii Mládeži nepřístupno nebo dvojku hudebního Ladíme. Známá je spíš jako herečka, objevila se třeba v Raimiho Spider-Manech nebo trilogii Hunger Games.

Její film by měl být kriminálním thrillerem vyprávějícím o dramatických událostech okolo lovu na zesnulého pašeráka, které k úmrtí nebohého zvířete vedly; v traileru lze ale cítit i pořádnou porci černého humoru. Samotná režisérka by si v něm zahrát neměla, uvidíme v něm ale Keri Russell nebo Aldena Ehrenreicha. Do českých kin vstoupí 23. února.

Martin Mažári, Totalfilm.cz
foto/video: CinemArt, Collider © 2022