Nejočekávanější prosincové filmy (přehled a ukázky)

Je tu poslední měsíc roku 2022 a s ním také poslední nálož očekávaných filmů. Celý rok samozřejmě netrpělivě čekáme na druhý díl Avatara s podtitulem The Way of Water a dočkáme se už v polovině měsíce. Chybět nebude ani šílený vánoční komediální horor od Tomyho Wirkoly s Davidem Harbourem Šílená noc nebo očekávaný životopisný film o zpěvačce Whitney Houston: I Wanna Dance with Somebody. Fanoušci německé herecké hvězdy Elyase M´Bareka (Fakjů pane učiteli) se dočkají další komedie, tentokrát se jmenuje Srdeční záležitost. Rodinnou podívanou obstará další díl Kocoura v botách nebo kouzelný francouzský animák Mikulášovy patálie: Jak to celé začalo. V nabídce je i nová česká pohádka Největší dar z Valašska nebo drama kolem sexuálního predátora Weinsteina, které vstupuje do kin pod názvem Když promluvila.

Režisér James Cameron a herec Sam Worthington na place filmu Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water (od 14. prosince)

James Cameron nabízí podle svých slov filmový zážitek na zcela nové úrovni. Fanoušci původního filmu se vrátí diváky zpět do nádherného světa Pandory ve velkolepém a strhujícím dobrodružství plném akce. Ve filmu Avatar: The Way of Water se po více jak deseti letech znovu setkáváme s Jackem Sully, Neytiri a jejich dětmi, kteří stále bojují za to, aby se udrželi v bezpečí a naživu.

Šílená noc (od 8. prosince)

Zatímco se budete opájet sváteční náladou, novinka Šílená noc vám o předvánočním čase přinese sváteční strach. Už v prosinci na saních doručí totiž divákům David Harbour úplně jiný druh vánočního filmu.
Ze Santy se ve filmu stává nechtěný akční hrdina, který je vtažen do dramatické situace. Bohatou rodinu zde totiž parta únosců drží jako rukojmí. Ale na povedenou partičku čeká překvapení: Santa Claus. Poté, co se Santa dozví o nastalé situaci, upustí od svých plánů na večer, aby pomohl rodinu zachránit. A možná budeme dost překvapeni, vypadá to, že Santa není žádný svatoušek.

Whitney Houston I wanna Dance with Somebody (od 22. prosince)

Snímek je oslavou jedinečné a nezapomenutelné Whitney Houston. Od mladé gospelové sboristky z New Jersey až po jednu z nejprodávanějších a nejoceňovanějších umělkyň všech dob – taková je inspirativní, dojemná a emocionální cesta životem a kariérou Whitney Houston, kterou si diváci mohou na filmovém plátně vychutnat zároveň s velkolepými vystoupeními a soundtrackem nejoblíbenějších hitů této hudební ikony.

Kocour v botách: Poslední přání (od 22. prosince)

Kocour v botách zjišťuje, že jeho vášeň pro dobrodružství si vybrala svou daň: už přišel o osm ze svých devíti životů. A tak se vydává na výpravu za bájným Posledním přáním, aby svých devět životů zase obnovil. Do kin vstupuje opět s výtečným českým dabingem.

A pak přišla láska (od 1. prosince)

Vynikající výkon Pavly Tomicové zaujal diváky už na představení filmu na letošním karlovarském festivalu. Psycholožka Kristýna (Pavla Tomicová) zoufale hledá lásku a štěstí. Rozhodne se proto odjet se svou dospělou dcerou Sárou na ozdravný víkend za kartářkou Zdenou. Skrze pochybné rodové léčení a výklady karet zjistí víc nejen o svém problematickém vztahu k okolí, ale i ke své dceři a sobě samotné. Přijde na konci uzdravování konečně i láska?

Srdeční záležitost (od 29. prosince)

Zábavný film o běžném životě celebrity, o pravém přátelství a samozřejmě o lásce. Největší německá filmová hvězda je také dnes toužebně očekávána na filmové premiéře. Ale nedorazí. Při setkání s bulvární reportérkou Bettinou Bamberger vyšly totiž najevo některé nepříjemné detaily, a tak Marvin před médii zkrátka uteče. Najde útočiště v alternativním queer-feministickém divadle. Jeho ředitelka Frieda není z Marvinova příjezdu ani trochu nadšená, protože divadlu reálně hrozí finanční krach. Ale nemohl by jí Marvin nakonec z téhle svízelné situace pomoci? A podaří se mu nakonec napravit svou pověst? I když jsou Frieda a Marvin z naprosto z odlišných světů, začnou se pomalu sbližovat. V hlavní roli Elyas M´Barek známý v Česku zejména ze série Fakjů pane učiteli.

Mikulášovy patálie, jak to celé začalo (od 8. prosince)

Po dvou hraných adaptacích a počítačem animovaném seriálu se s filmem Jak to všechno začalo ukazuje, že Mikulášovým patáliím nejlépe sluší klasický ručně kreslený kabátek. Příhody Mikuláše, jeho přátel a rodiny se s novým snímkem vrací zpátky ke kořenům a znova ukazují, že i po více než šedesáti letech dovedou stále bavit. Díky přimíchanému vyprávění o dvou legendách francouzské dětské literatury, z jejichž fantazie Mikuláš vzešel, ale nový snímek také pevně stojí na vlastních nohách a nabízí něco nového i těm, kteří na knihách vyrůstali.

Největší dar (od 1. prosince)

Pohádka Největší dar je doslova a do písmene boží. Osudy svérázných obyvatel malé valašské vísky se v ní totiž protnou s prastarými slovanskými bohy jako je Perun, Radegast nebo Černobog. Bohyně zimy Morena nechce předat žezlo nad světem jarní Vesně a lidé s bohy musí spojit své síly, aby se společně pokusili dát věci do pořádku.

Když promluvila (od 1. prosince)

Harvey Weinstein býval jedním z největších hollywoodských producentů. Drama Když promluvila mapuje události, které vedly jeho pádu a odhalily jedno z nejděsivějších tajemství slavné továrny na sny.

-red-
video: Falcon, CinemArt, Aerofilms, Bontonfilm © 2022