Císařovna Sisi na plátně tentokrát jako rebelka v rakouské novince Korzet (trailer)

S minisériemi ze života slavné císařovny Sisi (Alžběty Rakouské) se v posledních letech roztrhl pytel. Na Netflixu jsme nedávno mohli vidět Císařovnu, brzy i v České televizi uvidíme nový šestidílný seriál z německé provenience nazvaný příznačně Sisi. Všichni máme samozřejmě zakódován v paměti zatím nejslavnější počin z padesátých let – třídílnou filmovou sérii s Romy Schneider. Ale zpátky k filmu: Aerofilms už na začátku února přinese novou rakouskou filmovou verzi, která pracuje s fikcí a ukazuje císařovnu jako zábavnou rebelku. Podívejte se na trailer.

V hlavní roli ikonické císařovny se objeví Vicky Krieps. Dětství excentrické císařovny bylo údajně plné dobrodružství, avšak náhle skončilo, když dosáhla Alžběta šestnácti let a byla provdána za rakouského císaře Františka Josefa I. V roce 1888 se Alžběta stala císařovnou. Život Sisi fascinuje literární, filmové i televizní tvůrce od nepaměti. Kromě historických knih, které dávají zájemcům nahlédnout do skutečných osudů této historické ikony, se vyprávění o jejím životě v audiovizuálních zpracováních velmi rozcházejí.

Korzet (foto: Aerofilms)

Od idylické romantiky z padesátých let se nyní v nejnovějším filmu dozvíme, jak Sisi nesla vržení do světa nejvyšší společnosti a jak prožívala své obavy ze stárnutí.
Korzet začíná na Štědrý den roku 1877, v den Alžbětiných 40. narozenin. Alžběta se musí snažit víc než kdy jindy, aby si udržela svou dobře vybudovanou image na veřejnosti.

Film se začal natáčet 2. března 2021 během pandemie. Dotočeno bylo o čtyři měsíce později, 7. července 2021. Světovou premiéru měl film na filmovém festivalu v Cannes 20. května 2022. Poté byl v září 2022 uveden na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu a v říjnu 2022 na filmovém festivalu v New Yorku.

Česká premiéra je naplánována na 9. únor.

-red-
foto/video: Aerofilms © 2022