Total Week #5/23 – Nová kapitola DC, buzerace Netflixu a návrat Tomb Raidera a Mizerů

Konečně tušíme, jak bude vypadat budoucnost filmového DC. V plánu je koheze po vzoru Marvelu, jejich komiksová konkurence ale zjevně zdaleka nehodlá jet tolik na jistotu a zkusí štěstí i s neznámými postavami. Před kameru se vrátí Lara Croft, nejdrsnější párek detektivů z Miami, před kameru se pak s dalším prověřeným konceptem vrací režisér Palm Springs. Jak se dále ukázalo, Netflixu při jeho nové politice nejde ani tak o zastavení sdílení hesel a vlastní finanční ztráty, ale o utužování rodinných vztahů a přátelství. Děkujeme za to. Pokud o to ale nestojíte, už na Valentýna si budete moct předplatit novou streamovací službu. Přejeme hezký první únorový víkend a díky, že nás čtete a posloucháte.

Nová kapitola DC

Dosavadní filmové DC je pořádný bordel. Dosud dotočené bijáky, jako druhý Shazam či Aquaman, se ještě do kin podívají, jsme ale vcelku rádi, že filmový Flash, který dorazí v létě, tuhle kapitolu komiksových adaptací nastartovanou Zackem Snyderem uzavře.

James Gunn a Peter Safran, nedávno jmenovaní noví šéfové studia, totiž tento týden konečně nastínili svůj plán pro další směřování DC. První kapitola restartovaného světa propojených filmů a seriálů ponese souhrnný název Bohové a monstra.

Jako první se do kin konečně vrátí mladý a přeobsazený Clark Kent ve snímku Superman: Legacy, který píše sám Gunn a v tuto chvíli nevylučuje ani režii. Nového Batmana a jeho parťáky představí film The Brave and the Bold, ve kterém bude po boku Bruce Wayne řezat neřády i jeho syn v kostýmu Robina.

Kromě nejznámější dvojice se ale chystají i filmy o několika méně známých hrdinech a padouších, jako je Supermanova sestřenka Supergirl, bažinovité monstrum Swamp Thing nebo týmovka radikálních antihrdinů The Authority. V seriálech se pak blíže divákům představí zelená intergalaktická policie Lanterns, namyšlený floutek z budoucnosti Booster Gold, potvora Amanda Waller ze Sebevražedného oddílu nebo i bájná domovina amazonek a Wonder Woman. Chystá se i animák o klasických monstrech Creature Commandos, bojujících proti nacistům.

Odvislé série, jako je Joker Todda Phillipse nebo Batman Matta Reevese, pak své druhé díly již dostanou pod hlavičkou DC Elseworld a pojedou si zcela po vlastní ose.

Podrobnější info se dočtete v samostatném článku.

SkyShowTime už na Valentýna

Před pár týdny jsme informovali o tom, že nová streamovací služba SkyShowtime se do Česka chystá někdy v průběhu jara. Od tohoto týdne už víme, že online knihovna studií Paramount a Universal, obohacená o několik propůjčených českých titulů z produkce HBO, bude u nás dostupná jako valentýnský dárek už 14. února.

Platforma představí řadu seriálů, jako například známý Yellowstone, herní adaptaci Halo nebo Star Trek: Strange New Worlds, ale třeba i filmové značky jako Jurský park, Kmotr, Mission:Impossible nebo druhý Top Gun, který tak u nás bude konečně legální ke zhlédnutí.

Měsíční předplatné pak má stát 179 korun, tedy méně, než konkurenční služby Disney+, Netflix i HBO, které stojí o dvacku víc.

Mizerové opravdu navždy

Je to skoro rok, co Will Smith na předávání Oscarů propleskl Chrise Rocka a na dlouhé měsíce se stáhl ze záře reflektorů. Před kamerou jsme ho znovu viděli až nedávno v otrokářském dramatu Osvobození, které ale velkou díru do světa neudělalo. Chvíli se spekulovalo, že jeho pracně budovaná kariéra má utrum, někdejší Fresh Princ ale dostává ještě šanci.

Spolu s parťákem Martinem Lawrencem totiž pro studio Sony oficiálně rozjíždí práce na přípravě čtvrtého dílu Mizerů. Spolu s nimi se vrátí i režiséři a scenáristé povedené trojky, lze tedy čekat návrat všeho, co před třemi lety tak slušně fungovalo. Do kin by film měl dorazit někdy příští rok.

Tvůrce Palm Spings oživí další koncept

Filmy o časových smyčkách ve stylu Na hromnice o den více jsou téměř nevyčerpatelnou sázkou na jistotu, z tři roky starých Palm Springs se přesto ale vyklubalo obrovsky příjemné, svěží překvapení. Jejich režisér Max Barbakow aktuálně pracuje na komedii Brothers, ve které titulní sourozence ztvární Thanos Josh Brolin, Velryba Brendan Fraser a Tyrion Peter Dinklage.

Následně si ve svém čerstvě oznámeném novém projektu bude chtít poradit s dalším mnohokrát prověřeným konceptem, záměnou těl. Podobné filmy obvykle stojí na prohození osobností co nejodlišnějších postav – třeba prudérní matky a cáklé puberťačky v Mezi námi děvčaty nebo špinavého vrahouna a zakřiknuté fešandy ve Slečně bestii. Minimálně v tomto ohledu by chystaná novinka mohla být zajímavá, protože hlavní role si v ní mají zahrát a těla vyměnit Julia Roberts a Jennifer Aniston.

Nic bližšího o filmu zatím nevíme, vidět bychom ho ale do pár let měli na Amazon Prime.

Tomb Raider se vrátí ve velkém

Zatímco HBO slaví obrovské úspěchy s videoherní adaptací The Last Of Us a odkleplo již i druhou řadu, v Amazonu by jejich úspěch rádi napodobili. Jejich druhou nejdražší akvizicí po Pánu prstenů se totiž čerstvě stala kultovní značka Tomb Raider

Drsná archeoložka Lara Croft se před kamery už podívala s tváří Angeliny Jolie a Alicii Vikander, novější verze ale větší úspěch neslavila a pojede se proto na novo. Amazon má s Tomb Raiderem velmi ambiciózní plány a rád by kromě filmů a seriálů do svého nového universa zakomponoval i další díly her. První na paškál by měl přijít seriál, jehož scénář dostala na hrb oceňovaná filmařka Phoebe Waller-Bridge, která si s žánrem zadá už v chystané pětce Indiana Jonese. Souběžně se patrně rozjede hledání nové představitelky.

Netflix spouští novou politiku

Doby, kdy se Netflix v marketingu kasal hesly jako “Láska je sdílet s někým heslo” jsou dávno pryč, stejně jako jeho ekonomická prosperita. Služba po měsících příprav aktuálně zajíždí svůj boj proti sdílení účtů, které se údajně týká třetiny předplatitelů a kvůli kterému má přicházet o miliony dolarů měsíčně.

V praxi si majitel a sponzor účtu bude muset stanovit centrální wi-fi, na které se všichni uživatelé budou muset do Netflixu alespoň jednou měsíčně přihlásit, aby do něj neztratili přístup. V případě dovolené nebo služební cesty si pro každé zařízení, na kterém se na cestách budete chtít koukat, budete muset generovat týden platné kódy.

Pro pravidelné utužování rodinných vztahů jsou tyhle kroky nepochybně bezva, co do uživatelské přívětivosti je ale nová politika Netflixu docela úlet. Bude zajímavé sledovat, jestli takhle vynucená úsporná opatření v sumě převýší ztráty služby pramenící z odchodu naštvaných předplatitelů, ke kterému nepochybně začne docházet.


Na co se ch… Jak je na tom Avatar?

Tržební reporty začínají hrát trochu ohranou písničku. Skoro by to byla nuda, kdybychom už dva měsíce nesledovali takovou krasojízdu. Druhý Avatar už vydělal hodně přes dvě miliardy a sebejistě se probojoval do top čtyřky nejúspěšnějších filmů historie. Aktuálně si brousí zuby na bronzovou pozici Titanicu, do kterého mu chybí jen pár desítek milionů dolarů. James Cameron tedy následující dny bude svádět boj sám se sebou… a tuhle už tak dost zajímavou situaci už příští týden hezky opepří valentýnské znovuuvedení Titanicu do kin.

Skvěle se daří i Kocourovi v botách, který díky spokojeným ohlasům již celosvětově útočí na půlmiliardu dolarů a jen u nás si na něj už zašlo čtvrt milionu diváků. Není divu, že Eddie Murphy už volá po spin-offu Oslíka a že se debaty o pětce Shreka vedou s největší vervou za hodně dlouhou dobu.

Na co se podívat

Deset let stará švédská kniha Muž jménem Ove se rychle stala bestsellerem. Příběh starého prudiče, který smrtí manželky přišel o veškerou radost v životě, se tedy rychle dočkal úspěšné filmové verze. Tohohle malého fenoménu si všimli i za oceánem, a studio Sony rychle nakoupilo práva na adaptaci knihy za horentních 60 milionů dolarů.

Tom Hanks v hlavní roli prudérního seniora přibližuje novým divákům švédskou předlohu plnou melancholie i humoru, která je v podstatě celovečerní obdobou úvodní montáže ze Vzhůru do oblak. Směřování příběhu o ztrátě celoživotního partnera a zatvrzelosti vůči světu lze při sledování odhadovat dopředu a jeho poselství už jsme slyšeli mockrát. Přesto je Muž jménem Otto povedenou pohodovou podívanou, která vás rozesměje i dojme.

Martin Mažári, Totalfilm.cz
foto/video: archiv, SkyShowTime, Netflix, CinemArt, Falcon, Aerofilms © 2023