Asteroid City: Wes Anderson rozehraje další stylizovaný epos s tlupou hereckých hvězd (trailer)

Málokterá americká příroda dokáže vzbudit takový úžas jako jihozápad. Je znám svými impozantními červenými skalami a přírodními oblouky a mosty a v průběhu let posloužil jako inspirace mnoha filmů z Divokého západu. A přestože Wes Anderson natáčel hlavní záběry svého nadcházejícího snímku Asteroid City především v Madridu, trailer filmu silně čerpá z atmosféry amerického Jihozápadu. Podívejte se na první ukázku z novinky vizionářského tvůrce.

Krajina je posetá kaktusy saguaro a kam až oko dohlédne, pokračuje rovná silnice lemovaná telefonními sloupy. Tento výjev jsme viděli v teasovacím plakátu a nyní se vizuální stránka stylizovaného Andersonova rukopisu ukazuje v prvním traileru. Film je tradičně obsazen velkými hereckými jmény, kterým vévodí Bryan Cranston, Scarlett Johansson nebo Tom Hanks.

O ději filmu se toho sice moc neví, ale můžeme očekávat, že Anderson bude Andersonem a bude opět aplikovat svůj snový přístup k látce. Co se týče synopse, víme, že film, popisovaný jako “poetická meditace o smyslu života“, zavede diváky do fiktivního amerického pouštního městečka v roce 1955, kam se sjíždějí studenti a rodiče z celé země, aby oslavili vesmír a jasné hvězdy během sjezdu své organizace.

Asteroid City (foto: CinemArt)

Vedle Cranstona se ve filmu objeví například staří známí z Andersonovy party:  Jason Schwartzman, Tilda Swinton, Adrien Brody, Tony Revolori, Edward Norton, Liev Schreiber, Willem Dafoe, Jeffrey Wright, Stephen Park, Rupert Friend nebo Jeff Goldblum. Mezi nováčky v Andersonově bláznivém světě patří Hanks, Johansson, Maya Hawke, Steve Carell, Margot Robbie, Sophia Lillis a další.
Anderson se podílel na scénáři společně se svým dlouholetým spolupracovníkem Romanem Coppolou (Darjeeling s ručením omezeným, Psí ostrov).

Do kin má snímek dorazit 15. června v distribuci CinemArtu.

-red-
foto/video: CinemArt, Universal © 2023