Menu

TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
Infobox ikona

UŽ JSTE VIDĚLI TRAILER NA KRIMI THRILLER MIKI NATOČENÝ PODLE PŘÍBĚHU SKUTEČNÉHO ŠÉFA SLOVENSKÉHO PODSVĚTÍ? TADY JE.

Na český a slovenský trh vstupuje další streamovací služba, co od CANAL+ čekat?

Po uvedení sportovního programu CANAL+ Sport s přenosy zápasů Premier League a CANAL+ Action s filmovou a seriálovou tvorbou přichází CANAL+ na český a slovenský trh i jako streamovací služba, která nabídne rozsáhlou VOD knihovnu a sedm televizních kanálů. V květnu uvede v exkluzivní premiéře westernový seriál Django, chystá ale i nové projekty a lokální tvorbu natáčenou i koprodukovanou v Česku.

canalplus_cesko

Obsah CANAL+ je zájemcům k dispozici ve vlastní aplikaci nezávisle na tom, jakého poskytovatele televizní služby využívají. VOD knihovna nabídne široký výběr filmů a seriálů z americké, evropské i lokální produkce, přičemž katalog se dělí podle žánrů a vybrané tituly jsou uspořádány do tematických řad, aby divák mohl snadno sledovat například série akčních klasik, příběhy se silnou ženskou tematikou nebo Oscarem oceněné filmy včetně vítěze letošního ročníku Cen Akademie, sci-fi komedie Všechno, všude, najednou.

Katalog obsahuje i aktuální seriálovou tvorbu jako je britský seriál Respondér z liverpoolského podsvětí s Martinem Freemanem v hlavní roli, novou sérii vysoce hodnoceného seriálu Kruk z vlastní produkce programu CANAL+ Polsko a premiérově i seriál Django, ambiciózní desetidílný projekt volně inspirovaný stejnojmenným italským westernem z roku 1966 režiséra Sergia Corbucciho, který proslavil Franca Nera a byl také předlohou pro Nespoutaného Djanga Quentina Tarantina. Odehrává v druhé polovině 19. století na Divokém západě, v městě připomínajícím oázu všech ras a vyznání i vyvrženců. Osamělý pistolník Django pátrá po své dceři Sáře, která před osmi lety unikla vyvraždění rodiny. Seriál vznikl v produkci společností SKY a CANAL+ a natáčel se převážně v Rumunsku.

Django cválá na televizní obrazovky (foto: CANAL+)

Kromě videotéky služba obsahuje i sedm lineárních televizních programů: CANAL+ Sport, CANAL+ Action a pět programů skupiny SPI International. CANAL+ je evropským lídrem v produkci hraných filmů a televizních seriálů a natáčel už i u nás, konkrétně jeden z dílů koprodukčního projektu Planeta Single: Osm příběhů. Ten vypráví o online seznamování. Každá epizoda filmové série zpracovala téma lásky v moderním světě očima jiného režiséra. V Praze vznikla první epizoda Poslouchej, lásko, kde hlavní roli ztvárnil Zdeněk Piškula.

Epizoda Planety Single se Zdeňkem Piškulou (foto: CANAL+)

Prvním připravovaným projektem vlastní produkce stanice je šestidílná minisérie Dcera národa podle skutečných osudů Zdeňky Havlíčkové, dcery Karla Havlíčka Borovského. Seriál vzniká jako moderní romantická komedie z 19. století a hlavní roli si má zahrát Antonie Formanová. „Přejeme si přinést divákům důležité historické téma z dob národního obrození v moderním hávu, které má navíc skrze postavu drzé a zábavné hrdinky stojící proti osudu velký mezinárodní potenciál. Věříme, že s jejím životním příběhem se identifikují nejen diváci historicky laděných projektů, ale právě i ti mladší, kterým Dcera národa nabídne trochu jiný, zábavnější pohled na dějiny v srdci Evropy,“ okomentoval spolupráci režisér a producent Matěj Chlupáček.

Antonie Formanová na loňských Českých lvech (foto: Český lev)

Předplatné streamovací služby CANAL+ je možné zakoupit na webové stránce www.canalplus.cz nebo www.canalplus.sk a následně ji lze sledovat prostřednictvím aplikace pro smart TV, mobilní telefony a tablety nebo ve webovém prohlížeči na stránce www.play.canalplus.cz nebo www.play.canalplus.sk. Měsíční předplatné stojí v Česku 189 Kč, na Slovensku 7,49 eura. Knihovna VOD titulů je dostupná také zákazníkům Skylinku v aplikaci internetové televize Skylink Live TV.

-red-
zdroj: Tereza Jiravová
foto/video: Bontonfilm, CANAL+, Český lev © 2023

TotalFilm YouTube logoTotalfilm kanál TotalFilm Spotify logoTotalfilm podcast