Adaptace závodní série Gran Turismo vyjela s prvním trailerem

Máme tu první trailer k filmu Gran Turismo režiséra Neila Blomkampa, který je adaptací populární závodní série pro PlayStation. Blomkamp se při práci na novince velmi odklonil od svého sci-fi žánru. Bude proto zajímavé sledovat, jak si se závodní dráhou poradil. První záběry napovídají, že více než dobře.

Snímek Gran Turismo vychází ze skutečného příběhu a sleduje mladého teenagera, který je posedlý hraním závodní videohry a postupně využívá své dovednosti s konzolí na skutečnou závodní dráhu s nadějí, že se stane profesionálním závodníkem. Hlavní postavu filmu hraje Archie Madekwe, jeho trenéra David Harbour, teenagerova otce Djimon Hounsou a marketingového manažera motorsportu Orlando Bloom. Darren Barnet hraje uznávaného jezdce GT Academy, který se cítí ohrožen rychle rostoucím úspěchem teenagera.

Sérii závodních simulátorů začalo v roce 1997 produkovat vývojářské studio Polyphony Digital, v jehož čele stál Kazunori Yamauchi. Hry kladou důraz na realističnost, přičemž simulace odrážejí skutečný vzhled a výkony licencovaných vozidel. Nyní má série 14 dílů a díky prodeji více než 80 milionů kusů se stala nejprodávanější videoherní sérií společnosti Sony a značky PlayStation.

Film do kin uvede 10. srpna Falcon.

-red-
foto/video: Falcon, Sony, Columbia Pictures © 2023