To ty nosíš smůlu, lásko: Sladká komedie se slanou příchutí má ukázku

Na začátku července do českých kin dorazí sladká komedie se slanou příchutí, jejíž hlavní hrdinka řeší otázku, zda dát přednost jistotě a kariéře, nebo dobrodružství a lásce. Film To ty nosíš smůlu, lásko vypráví příběh padesátnice Moniky, která má pocit, že v životě dosáhla všechny pro společnost důležité mety. A tak se rozhodne objevit svoje dobrodružné já. Podívejte se na čerstvý trailer.

Dítě už má odrostlé a jako workoholičce se jí kariérně velmi daří. S manželem má však společného stále méně a méně a v myšlenkách se vrací do mládí, kdy se nebála vybočit ze zajetých kolejí a uměla ocenit krásu okamžiku. Monika se rozhodne objevit své dobrodružné já a přihlásí se na kurz lezení, který pořádá Igor. Ten je absolutním protikladem Moniky – spontánní až chaotický blázen, celoživotní dobrodruh bez sebereflexe a smyslu pro zodpovědnost, který se zmítá v problémech, za které může jeho lehkovážný životní styl.

V hlavních rolích romantické komediální road movie se objeví Michaela Čobejová, Ivan Franěk, Leona Skleničková nebo Jakub Štáfek. Představitelka hlavní role film i produkovala. Natočil ho slovenský herec a režisér Samuel Spišák, kterého můžete znát jako prince z koprodukční vánoční pohádky Láska na vlásku.

To ty nosíš smůlu, lásko (foto: CinemArt)

Námět podle producentky filmu a zároveň představitelky hlavní role napsal sám osud. Ten film ke mně přišel sám, na letní dovolené s přáteli. Dívala jsem se na jeden zamilovaný pár a říkala jsem si, že tohle je na natočení,“ říká Michaela Čobejová. Snímek, jak dále tvrdí, „je o hledání sebe sama. O Monice, která i přesto, že je vdaná a má úspěšnou kariéru, touží objevit skutečný smysl svého života. Chce si splnit sny, o kterých ani nevěděla, že má,“ vysvětluje. Igor, který v ní probudí tyto touhy, je horolezec a jeskyňář. „Je to velký dobrodruh. Žije mimo zákony civilizace. Prochází se přírodou a zapomíná žít zodpovědně a starat se i o jiné věci. Až setkání s Monikou ho zčásti vrátí do reality,“ vysvětluje český herec Ivan Franěk a jeho filmová partnerka jej doplňuje: „Je to zkrátka krásný a úsměvný příběh lásky.“

Film se odehrává v kouzelném prostředí Tater, slovenských jeskyní a chorvatského ostrova Hvar.

-red-
foto/video: CineArt © 2023